Woke и cancel култура, SJW, safe spaces, политичка коректност...

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.827
Поени од реакции
8.488

Tickle v Giggle: transgender woman sues female-only ‘online refuge’ for alleged discrimination in landmark case
Roxanne Tickle claims she was blocked from using the Giggle for Girls app because its CEO said she was a man

----------------------

Ова како онаа дејтинг апликација за лезбејки што ја преплавиа трансформерси ќе заврши.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Yo mama forgets you so much at school the teachers started calling her “the 2nd dad”

Yo mama so ugly she transitioned naturally

Yo mama so incompetent she had to start wearing pants just to find a job

Yo mama hates you so much she calls herself a man as an excuse to spend less time with you

Yo mama drinks so much shes one of the guys now

Yo mama wears the strap on for your dad so often its just convenient to never take it off and tell people she is a man to explain the bulge

Yo mama only makes you frozen pizzas for dinner you just assumed she is a dad

Yo mama raised you so wrong you got daddy issues from HER

Yo mama styles and grooms her menopausal moustache every morning you only think you have two dads

Yo mama pumps her pussy lips so much they hang low just to feel what is like to have balls to stand up for her and the family

Yo mama never flushes the toilet they call her the number two-dad

Yo mama so manly she catfished your dad on grindr and raped him at the gas station bathroom, 7 months later you were born

Yo mama jerked so many dicks every time she jerks someone new they start questioning her gender with her very familiar way around it

Yo mama pronouns are she/male

Yo mama beats you so much you end up having two dads who hate you

Tuka sum sekoja sabota
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.428
Поени од реакции
29.957
^^ Олигархијата одамна не се труди да направи привид на квалитет кај марионетите што глумат политичари. Напротив. Без криење на сите во нос ни ја бута реалноста за степенот на власт која ја имаат врз сите. Дека кловн што буквално јаде гомна, може да биде народен пратеник кој демек ги брани правата на народот, затоа што има интегритет. Или ПОТУС кој е очигледно сенилен и неспоспособен ни да остане буден, или да се движи без помош. Итн.
Автоматски споено мислење:

Во меѓувреме буквално ги зeбaваат жените спортисти кои цел живот се трудат да постигнат нешто, со пуштање конкуренција во облик на машки дилентант кој во машка конкуренција не ни помирисува резултати.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.698
Поени од реакции
902

in Spain at carnival half-naked children with rainbow flags paraded among the cheering crowd.
Ова е ненормална работа, и шо е најчудно во Шпанија се случува . Знам дека таму одамна се легализирани геј бракови , но сепак ми е чудно бидејќи едно време шпанците беа прилично традиционални католици .
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.428
Поени од реакции
29.957
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Ова е ненормална работа, и шо е најчудно во Шпанија се случува . Знам дека таму одамна се легализирани геј бракови , но сепак ми е чудно бидејќи едно време шпанците беа прилично традиционални католици .
Не е чудно! Зошто?!
Они беа најголеми католици, исто како и “ние” што бевме најголеми комунисти!
Они под Франко… ние под Тито!
Умреа двајцата…
И се виде што лајно народ било под јаремот!

Кај нас удрија на крадење и превари..
Кај нив удрија на блуд и разврат!

Ако некогаш си запознал шпанец/шпанка ќе ти биде се јасно!
Јас сум се чудел.. па и уште се чудам, како таа багра.. пардон народ, заедно со португалците, некогаш го владееле светот! Уствари знам.. они имале барут, а противникот стрела.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom