Lidl маркети и во Македонија

Дали сте за отварање на Lidl маркети во Македонија?


  • Вкупно гласачи
    225
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.947
Поени од реакции
7.597
Која канцеларија. Нив канцелариите им се отворени уште пред 3 години. Ќе се изначекате додека да отворат барем 1 (со зборови една) продавница.
Не знам која канцеларија е ова.

Ако ќе чекаме за маркети. Сме чекале до сега, не е проблем да се чека уште :icon_lol:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.947
Поени од реакции
7.597
Кој чека ќе дочека, некој чекајќи умрел.
Здравје само а друго што сака нека биде.

Ако ние не дочекаме ќе дочекаат некој други генерации.
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Здравје само а друго што сака нека биде.

Ако ние бе дочекаме ќе дочекаат некој други генерации.
Да им беше до отворање досега ќе отвореа барем една продавница. Отспротива цел мол се направи а тие една шајка немаат заковано. Кај да е дрва ќе почнат да растат во поранешен Бриколаж.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.985
Поени од реакции
10.660
Да им беше до отворање досега ќе отвореа барем една продавница. Отспротива цел мол се направи а тие една шајка немаат заковано. Кај да е дрва ќе почнат да растат во поранешен Бриколаж.
Како очекуваш сериозна компанија да отвори само една продавница? И како ти делува што веќе имаат едно 50 вработени и ги плаќаат а немаат отворено, на несериозни?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Како очекуваш сериозна компанија да отвори само една продавница? И како ти делува што веќе имаат едно 50 вработени и ги плаќаат а немаат отворено, на несериозни?
На перење на пари ми делува.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Се лажеш, принципот им е ист во сите земји кај што отвориле
Да земеш објект под наем и да го држиш затворен година дена е тотално неисплатливо. Станува збор за дисконт а не за фабрика за чипови.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.985
Поени од реакции
10.660
Да земеш објект под наем и да го држиш затворен година дена е тотално неисплатливо. Станува збор за дисконт а не за фабрика за чипови.
Под наем немаат ништо, купен е објектот кај бриколаж и тука сигурно планираат да направат како ритаил нешто налик во Врање како што е
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Под наем немаат ништо, купен е објектот кај бриколаж и тука сигурно планираат да направат како ритаил нешто налик во Врање како што е
Јас мислев дека космодром ќе прават , :D Па нормално дека дисконт ќе прават, ако во меѓувреме не никне шума однатре :D
Автоматски споено мислење:

Лидл веќе се издишани. Во Србија не се повеќе евтини како што беа плус робата им е драстично падната на квалитет, конкретно техничката роба. Пред две години си купив бормашина од Србија и цркна за 3 месеци. За разлика од гедорето што го купив од Грција две години пред тоа што уште ме служи.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.985
Поени од реакции
10.660
Јас мислев дека космодром ќе прават , :D Па нормално дека дисконт ќе прават, ако во меѓувреме не никне шума однатре :D
Автоматски споено мислење:

Лидл веќе се издишани. Во Србија не се повеќе евтини како што беа плус робата им е драстично падната на квалитет, конкретно техничката роба. Пред две години си купив бормашина од Србија и цркна за 3 месеци. За разлика од гедорето што го купив од Грција две години пред тоа што уште ме служи.
Ај заеби
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.359
Поени од реакции
5.083
Кичево наводно треба да биде регионален магацин што ќе го опслужува западниот дел.
Сега што подразбира тоа, ваљда ќе шибаат камиони со роба за Струга Охрид Битола Прилеп....

ОК изгледа, сепак во прашање ке биде станбен комплекс, инвестиција на некој шипиња....
Не ми беше верно, и која логика, Лидл - Кичево...
 
Последно уредено:
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.777
Кичево наводно треба да биде регионален магацин што ќе го опслужува западниот дел.
Сега што подразбира тоа, ваљда ќе шибаат камиони со роба за Струга Охрид Битола Прилеп....

ОК изгледа, сепак во прашање ке биде станбен комплекс, инвестиција на некој шипиња....
Не ми беше верно, и која логика, Лидл - Кичево...
Ауу а ти се попали дека регинален центар ќе прават за 6 (шест) цели маркети во Македонија плус 2 (два) во Скопје. Толку и реално е бројот на маркети што Лидл би отворил некогаш. По еден во Куманово, Штип, Охрид, Битола, Прилеп, Тетово и два во Скопје. Е толку е реалната бројка на Лидл маркети во Македонија. И зарем сеуште мислите дека сето ова влечкање со отворањето на маркетите е нормално. Оправданието дека и во другите држави било така не држи Србија и 4 пати поголема од Македонија што по територија што по број на население. Бугарија е 5 пати поголема по територија од Македонија. Затоа ви тврдам дека Лидл Северна е пропадната работа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.010
Поени од реакции
14.844
Кичево наводно треба да биде регионален магацин што ќе го опслужува западниот дел.
Сега што подразбира тоа, ваљда ќе шибаат камиони со роба за Струга Охрид Битола Прилеп....

ОК изгледа, сепак во прашање ке биде станбен комплекс, инвестиција на некој шипиња....
Не ми беше верно, и која логика, Лидл - Кичево...
Првичната замисла им била таа...Кичево да постани регинален снабдувач, т.е. магацин....а дали ќе биди така-незнам. Информацијата ми е од општината,од каде велат дека се сиплатени а,банските бизнисмени за фабриката( кој успат ја откупија од Комерцијална банка како залог за невратен кредит од високи луѓе од власта)

А зошто Кичево-има субјективна причина за тоа(покрај тоа што објективно е во центарот на Западна Македонија), за која не би пишувал тука
 

Kajgana Shop

На врв Bottom