Serie A 2021/2022

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    280
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.936
Поени од реакции
6.544

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.148
Поени од реакции
51.504

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.653
Поени од реакции
10.261
Видете го господинот Бориело каков роденден славел. И нормално, забава без Пирло со чаша во рака и неколку промили алкохол во крвта не е забава.

Screenshot_20220619-125912_Instagram.jpg

Screenshot_20220619-125429_Instagram.jpg
 

Filip Telford

Mouse Rat
Член од
20 јули 2020
Мислења
6.789
Поени од реакции
42.518
И нормално, забава без Пирло со чаша во рака и неколку промили алкохол во крвта не е забава.
Најлошата забава во светот на забавите би било ова.
Го најде човекот за забава со таа козеста педофилска фаца лигава.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
6.203
Поени од реакции
10.326
Се зафркаваме за Лукаку, поради неговото однесување, но ова си е добар трансфер за Интер, единствено ако не се спремни финансиски, па во план имаат да жртвуваат еден фудбалер за него.Дали Интер може да издржи да има тројца скапи фудбалери, со солидни плати и желни за првотимски статус, на само две позиции?

Пеп ја има таа ротација во Сити, но во Италија не сум сигурен дека има клуб, тренер, а и спремни "ѕвезди" фудбалери за такво нешто.

Кој би бил подготвен да биде во втор план од Лукаку, Лаутаро и Дибала? Лукаку се враќа во Интер поради тоа што не беше во прв план во Челзи, Дибала бараше да биде центарот околу кој ќе се врти се во Јуве, не ми делува дека е подготвен сега да биде играч за ротација. Лаутаро моментално е најдобар од сите нив, по однесувањето и прикажаното заслужува не само првотимски статус, туку и да им е главна точка на нивниот проект.


Инзаги да игра со тројца во напад? Да извади еден од среден ред, од одбрана би било потешко? Дибала да работи дефанзивно? Броз со Барела во средина?


Или целта им е да ја истуркаат следната сезона, па да видат после што и како да прават?


Ќе биде интересно да се види како Инзаги ќе го изменаџира овој огромен офанзивен потенцијал што ќе го има, притоа да не му страда стабилноста и избалансираноста што ја имаше Интер под него, а у претходно под Конте, плус сите да бидат задоволни.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.665
Поени од реакции
5.696
Дали Интер може да издржи да има тројца скапи фудбалери, со солидни плати и желни за првотимски статус, на само две позиции?

Пеп ја има таа ротација во Сити, но во Италија не сум сигурен дека има клуб, тренер, а и спремни "ѕвезди" фудбалери за такво нешто.

Кој би бил подготвен да биде во втор план од Лукаку, Лаутаро и Дибала? Лукаку се враќа во Интер поради тоа што не беше во прв план во Челзи, Дибала бараше да биде центарот околу кој ќе се врти се во Јуве, не ми делува дека е подготвен сега да биде играч за ротација. Лаутаро моментално е најдобар од сите нив, по однесувањето и прикажаното заслужува не само првотимски статус, туку и да им е главна точка на нивниот проект.


Инзаги да игра со тројца во напад? Да извади еден од среден ред, од одбрана би било потешко? Дибала да работи дефанзивно? Броз со Барела во средина?
3-4-1-2
скринар-де вриј- бастони
Дамфрис-брозович-барела-госенс
Дибала
Мартинез-лукаку
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.632
Поени од реакции
35.980

Еве го целото интервју, ако не друго барем нареднава ќе бидат пекол дербињата, а минимум 3 ќе има со супер купот.

Calhanoglu: “I played for Milan for 4 years and my name wasn’t called once during the warm up [by the fans]. In my first season at Inter they call my name every time I warm up. Inter is a much stronger team than Milan.”

:icon_lol: :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom