On.net WADSL интернет

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.235
Поени од реакции
148
Охрид е се зезнато. барем од мои извори :D Незнам за други охриѓани :S
Абе за да дојдам само до оваја страна од форумов ми требаја 10мин. А други страни тешко ги отвара..било кој!? :toe:
 
Член од
10 март 2007
Мислења
404
Поени од реакции
17
jas go koristam istoiot vo veles taman si e sea jbg ima i bolji opcii ama najvazno e da ne paga da ne go podrecam dali ednas mesecno ke padne
 
Член од
12 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
1
sakam da prasam nesto za on.net od 10 giga wadsl koga ke pominam 0 giga so se slucuva dali se naplaka i kolku cini? fala
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.235
Поени од реакции
148
Ако можи некој да ми ја објасни ‘‘финтава‘‘:Јас месечно плаќам за колку DOUWNLOAD/UPLOAD?! Е то не ми е јасно.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.336
Поени од реакции
2.366
Ти си гарант на WADSL.Уплоадот ти е некако ок да се рече максимум е 128кб али и ова е нормално мислам кај тебе што е али друже доунлоад ти е мизерија катастрофа одма јавувај се во Он нет прашај ги што е проблемот дали е константна оваа брзина или само моментална сега али како и да е катастрофа ти е нормално треба да е 500кб барем кај мене толку е.Со еден збор катастрофа ти е нетот.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.235
Поени од реакции
148
Ајдеее мене отсекогаш олку ми бил даунлоудот... И јас си мислам нормално е :prdez:

Џабе ќе звонам кога не се јавуват :hehe:
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.336
Поени од реакции
2.366
Ајдеее мене отсекогаш олку ми бил даунлоудот... И јас си мислам нормално е

Џабе ќе звонам кога не се јавуват
Мора да направиш нешто друже твои пари фрлаш јас порано да не го урочам еве 5 месеци немам никакви проблеми за најмал проблем им се јавував ги пцуев што ти не чекав на телефон јеги ба мораше за мене беше на крај испадна дека од сето тоа убаво нешто испадна.Ако им ќутиш ништо не прават они гајле им е многу.

Исто така мој совет ако имаш телефон дома префрли се на Соло 15 за иста цена ке добиеш 15 гига постабилен интернет ке ги немаш овие проблеми а ако немаш телефон тогаш јавувај се пцуј викај снајди се само нека се поправи со таа брзина што ја имаш не ја бива работата.Со среќа :)
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
Мора да направиш нешто друже твои пари фрлаш јас порано да не го урочам еве 5 месеци немам никакви проблеми за најмал проблем им се јавував ги пцуев што ти не чекав на телефон јеги ба мораше за мене беше на крај испадна дека од сето тоа убаво нешто испадна.Ако им ќутиш ништо не прават они гајле им е многу.

Исто така мој совет ако имаш телефон дома префрли се на Соло 15 за иста цена ке добиеш 15 гига постабилен интернет ке ги немаш овие проблеми а ако немаш телефон тогаш јавувај се пцуј викај снајди се само нека се поправи со таа брзина што ја имаш не ја бива работата.Со среќа :)
Мартин што не ги исклучиш од игра ако те заебаваат толку, како некоја алтернатива види со другарите или комшиите да земете АДСЛ или кабелски па преку кабли или WIFI да си плаќате заедно таму ем нема нервози ем додека некој не ги опамети овие ништо од таа работа!

Срамота бре луѓе 21ВЕК а тебе да ди даваат 512КБ затоа што опремата им е со мал капацитет нека земат да даваат WiMAx да ги видам ама нејќат пари за концесија само на вересија!Срамота Интернетот за сурфање треба да е фрее!
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
Мартин што не ги исклучиш од игра ако те заебаваат толку, како некоја алтернатива види со другарите или комшиите да земете АДСЛ или кабелски па преку кабли или WIFI да си плаќате заедно таму ем нема нервози ем додека некој не ги опамети овие ништо од таа работа!

Срамота бре луѓе 21ВЕК а тебе да ди даваат 512КБ затоа што опремата им е со мал капацитет нека земат да даваат WiMAx да ги видам ама нејќат пари за концесија само на вересија!Срамота Интернетот за сурфање треба да е фрее!
ајде бе, да не сакаш и да ти даваат пари за тоа што сурфаш...:tapp::tapp:..не лупајте глупости
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
10.966
Поени од реакции
12.512
Изгледа Онет се смилува најпосле, гледам конекцијава ми е 1mbps.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.336
Поени од реакции
2.366
Изгледа Онет се смилува најпосле, гледам конекцијава ми е 1mbps.
Сакаш да кажеш имаш 1мбпс на WADSL сега гледам мерев 3 пати не бе стандард е 500кб ако има некој овде да ја потврди твојата информација би било добро.
 
P

Princ

Гостин
И јас сега се конектирав на WADSL за да измерам. Изгледа покачена е брзината на 1024/128 ама сеуште не е официјално потврдена. Јас се јавив да прашам на техничка поддршка, ама оној со груб глас ко да сум му влегол дома после 12 да ја сексам ќерка му ми се развика и ми кажа дека сум 5ти на ред па се откажав.

Во секој случај, интересно ќе биде ако официјално излезат со оваа брзина на WADSL. Конкуренцијата секогаш е добра за крајниот корисник - јас. Ќе чекам 4 Мбпс понуда од МТ :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom