Mobelix (Мобеликс)

Член од
10 јули 2017
Мислења
53
Поени од реакции
8
Здраво на сите, ја креирав темава бидејќи ме интересира се за оваа продавница.
Некој да сподели искуство што купувал телефон од тука.
Многу ми е чудно зошто само во кеш прифаќаат да се плати и малку се сомневам во квалитетот на уредите кои ги нудат.
Па ве повикувам да дискутираме околу ова.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.198
Поени од реакции
22.299
Океј се дечките, неколку другари имаат земено од кај нив.
Нема што да се сомневаш во квалитетот.
Се плаќа само во кеш но затоа цените им се драстично поевтини од други места.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
12.459
Поени од реакции
20.234
цареви се бошњаците, скоро четири години користам HTC телефон од кај нив , HTC пропадна што се вика, мојов телефон гајле нема.
Здравје ако рикне некогаш, пак од кај нив ќе си пазарам
 
Член од
10 јули 2017
Мислења
53
Поени од реакции
8
мене баш и затоа ми се чудни, многу поефтини од другите се.
Мислам не се од вчера секако имам читано разни коментари за нив, ама еве сеа дојде ред да се мислам да земам телефон од кај нив, па сакав да видам какви мислења има околу нив.
И за ледиком исто има и позитивни и негативни коментари...
 
K

kicodarker

Гостин
Тоа дали телефонот ќе ве служи не е до мобиларата туку по кој стандард е изработен од самиот производител. Па не разговарате за БУРЕК да споредуваме квалитети на САМСУНГ телефони од мобилара до мобилара. Каков што е Samsung S9 и во Ледиком таков ќе биде и во Нептун и во Мобеликс. Разликата е во тоа дали е наменет за европски пазар, арапски, или којзнае каков, дали е во неотпакована кутија или така на излог оставен итн.
Ни јас не сфатив никогаш зошто ги носат кој отпаковани кој не, и уствари како им функционира сето тоа.

Мобиларите сами си ставија негативен рејтинг од тоа сељачко и пазарско работење, ти вади телефон со 500 слики наштракано, батерија на 5 % и те убедува нов е само пробан. За мене нов е кога е нов а не тестер, не малку користен, не со 5 % батерија останато. Да имаа позитивно мислење луѓето за мобиларите досега растур ќе правеа и немаше да се отвораат секој месец нови теми за секоја мобилара. Операторите од идиотизам со дуплирани цени од нормалните направија никој да не се интересира за купување уред, и таквата ситуација ја искористија Сетек, АМЦ, Нептун и продавници слични на нив и најголем дел од колачот зедоа тие.Официјални претставници се на одредени брендови, неотпаковани уреди, уредна гаранција од 2 години, можност за на рати и сл.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.732
Поени од реакции
3.310
Го кажав во другата тема што е за сите мобилари мислењето, за оваа мобилара, и ќе си стојам до кажаното.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.511
Поени од реакции
8.241
Pred godina i pol.kupiv telefon od kaj niv...normalno so garancija. Nov...neotpakuvan...
Prijatni se za kontakt.....poevtini od drugite...što treba drugo
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
208
Поени од реакции
143
Многу лошо искуство имам со мобиларава, пред некоја година купив нов LG G4 (Платен околу 25.000) телефонот имаше година гаранција, 10 месеци работеше како што треба и рикна матичната, го однесовме во сервис кај нив рекоа требало да се прати во дубаи дрн дрн ме моткаа 2 месеца иако ми следуваше да ми дадат нов телефон ако за некое време не се среди (45 дена мислам дека беше) ама ми плачеше типов како у зијан ке бил незнам што и ај да бидам човек, ветуваше дека ке се среди, само се каснело. Кога помина гаранцијата ми го дадоа телефонот демек сменета плоча, дента работеше од наредниот ден пак исто, не сакаа да слушнат после. Мој најдобронамерен совет избегавајте ја мобиларава.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.198
Поени од реакции
22.299
Многу лошо искуство имам со мобиларава, пред некоја година купив нов LG G4 (Платен околу 25.000) телефонот имаше година гаранција, 10 месеци работеше како што треба и рикна матичната, го однесовме во сервис кај нив рекоа требало да се прати во дубаи дрн дрн ме моткаа 2 месеца иако ми следуваше да ми дадат нов телефон ако за некое време не се среди (45 дена мислам дека беше) ама ми плачеше типов како у зијан ке бил незнам што и ај да бидам човек, ветуваше дека ке се среди, само се каснело. Кога помина гаранцијата ми го дадоа телефонот демек сменета плоча, дента работеше од наредниот ден пак исто, не сакаа да слушнат после. Мој најдобронамерен совет избегавајте ја мобиларава.
Жал ми е за твоето лошо искуство ама си погодил кој телефон да го земеш.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.732
Поени од реакции
3.310
Многу лошо искуство имам со мобиларава, пред некоја година купив нов LG G4 (Платен околу 25.000) телефонот имаше година гаранција, 10 месеци работеше како што треба и рикна матичната, го однесовме во сервис кај нив рекоа требало да се прати во дубаи дрн дрн ме моткаа 2 месеца иако ми следуваше да ми дадат нов телефон ако за некое време не се среди (45 дена мислам дека беше) ама ми плачеше типов како у зијан ке бил незнам што и ај да бидам човек, ветуваше дека ке се среди, само се каснело. Кога помина гаранцијата ми го дадоа телефонот демек сменета плоча, дента работеше од наредниот ден пак исто, не сакаа да слушнат после. Мој најдобронамерен совет избегавајте ја мобиларава.
Телефонот е од 2004 година. Баш добар телефон си избрал.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.089
Поени од реакции
38.085
Само во неговата мобилара во 2004 се продавале со андроид.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.682
Поени од реакции
1.029

Дали стварно може да се плати со картичка кај овие?
 
На врв Bottom