Mobelix (Мобеликс)

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од novajlija, 8 јануари 2019.

1. novajlija

novajlija

Член од:
    10 јули 2017
    Мислења:
    37
    Допаѓања:
    8
    Здраво на сите, ја креирав темава бидејќи ме интересира се за оваа продавница.
    Некој да сподели искуство што купувал телефон од тука.
    Многу ми е чудно зошто само во кеш прифаќаат да се плати и малку се сомневам во квалитетот на уредите кои ги нудат.
    Па ве повикувам да дискутираме околу ова.

2. Anon

Anon /b/ House /b/

Член од:
    13 декември 2007
    Мислења:
    9.952
    Допаѓања:
    14.696
    Океј се дечките, неколку другари имаат земено од кај нив.
    Нема што да се сомневаш во квалитетот.
    Се плаќа само во кеш но затоа цените им се драстично поевтини од други места.

3. курајбер

курајбер млад, потентен

Член од:
    29 јануари 2007
    Мислења:
    11.141
    Допаѓања:
    12.120
    цареви се бошњаците, скоро четири години користам HTC телефон од кај нив , HTC пропадна што се вика, мојов телефон гајле нема.
    Здравје ако рикне некогаш, пак од кај нив ќе си пазарам

4. novajlija

novajlija

Член од:
    10 јули 2017
    Мислења:
    37
    Допаѓања:
    8
    мене баш и затоа ми се чудни, многу поефтини од другите се.
    Мислам не се од вчера секако имам читано разни коментари за нив, ама еве сеа дојде ред да се мислам да земам телефон од кај нив, па сакав да видам какви мислења има околу нив.
    И за ледиком исто има и позитивни и негативни коментари...

5. kicodarker

kicodarker

Член од:
    29 јуни 2006
    Мислења:
    683
    Допаѓања:
    920
    Тоа дали телефонот ќе ве служи не е до мобиларата туку по кој стандард е изработен од самиот производител. Па не разговарате за БУРЕК да споредуваме квалитети на САМСУНГ телефони од мобилара до мобилара. Каков што е Samsung S9 и во Ледиком таков ќе биде и во Нептун и во Мобеликс. Разликата е во тоа дали е наменет за европски пазар, арапски, или којзнае каков, дали е во неотпакована кутија или така на излог оставен итн.
    Ни јас не сфатив никогаш зошто ги носат кој отпаковани кој не, и уствари како им функционира сето тоа.

Мобиларите сами си ставија негативен рејтинг од тоа сељачко и пазарско работење, ти вади телефон со 500 слики наштракано, батерија на 5 % и те убедува нов е само пробан. За мене нов е кога е нов а не тестер, не малку користен, не со 5 % батерија останато. Да имаа позитивно мислење луѓето за мобиларите досега растур ќе правеа и немаше да се отвораат секој месец нови теми за секоја мобилара. Операторите од идиотизам со дуплирани цени од нормалните направија никој да не се интересира за купување уред, и таквата ситуација ја искористија Сетек, АМЦ, Нептун и продавници слични на нив и најголем дел од колачот зедоа тие.Официјални претставници се на одредени брендови, неотпаковани уреди, уредна гаранција од 2 години, можност за на рати и сл.

На novajlija му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Marick14

Marick14

Член од:
    23 јуни 2011
    Мислења:
    7.074
    Допаѓања:
    1.885
    Го кажав во другата тема што е за сите мобилари мислењето, за оваа мобилара, и ќе си стојам до кажаното.

7. gjoko-mkd

gjoko-mkd

Член од:
    8 јануари 2012
    Мислења:
    5.052
    Допаѓања:
    3.586
    Pred godina i pol.kupiv telefon od kaj niv...normalno so garancija. Nov...neotpakuvan...
    Prijatni se za kontakt.....poevtini od drugite...što treba drugo

Сподели преку: