Kajgana Song Contest (KSC) #99

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.633
Поени од реакции
10.233
Тема: Eric Clapton

Редно беше пак да победам и јас. Некое време не учествував во изборите, ама не барав предвремени како Заев, па така и сега, се` ќе си биде регуларно. Последното издание со двоцифрен број решив да му го посветам на еден од моите омилени музичари, Ерик Клептон. Неколку пати имам пријавувано негови песни и сега гледам дека нема ниту една победа во толку многу изданија на натпреваров, а и тоа како заслужува.


Ќе ви ги оставам вас попознатите песни, оваа ќе биде мојата:
Eric Clapton - I Can't Stand It

Го прогласувам натпреваров за отворен!
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.633
Поени од реакции
10.233
Дај бе пријавете уште една песна барем поени да можат да се даваат нормално.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.644
Поени од реакции
3.471
@kazioX Ерик е цар, ама темава малце ограничува, и нема драж.. барем да можеше да се објавуваат песни од тројца музичари од вој тип, па да имавме повеќе избор.. рецимо Хендрикс, Клептон и Стиви Реј ...
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.633
Поени од реакции
10.233
@kazioX Ерик е цар, ама темава малце ограничува, и нема драж.. барем да можеше да се објавуваат песни од тројца музичари од вој тип, па да имавме повеќе избор.. рецимо Хендрикс, Клептон и Стиви Реј ...
Помислив и на таква опција, ама сепак се решив за оваа. Проблемот (ако веќе може да се каже дека е проблем) е во тоа што после 98 изданија на натпреваров се опфатени толку многу теми и тоа ограничува до некаде. Како и да е има доволно за гласање сега.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.633
Поени од реакции
10.233

Kajgana Shop

На врв Bottom