HTC 8X и HTC 8S

Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Јас по се изгледа ќе го добијам утре ако ми го донесат од Глобко зошто го нарачав преку интернет па ќе кажам мислење.Се надевам дека ќе ми се погоди и сигурно дека ќе биде многу подобар одколку мојот сегашен телефон,со Андроид систем кој го замразев што на секој 2-3 месеци нова верзија вадат и никако да ги следиш освен ако немаш Самсунг S5.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Јас по се изгледа ќе го добијам утре ако ми го донесат од Глобко зошто го нарачав преку интернет па ќе кажам мислење.Се надевам дека ќе ми се погоди и сигурно дека ќе биде многу подобар одколку мојот сегашен телефон,со Андроид систем кој го замразев што на секој 2-3 месеци нова верзија вадат и никако да ги следиш освен ако немаш Самсунг S5.
36 месеци има подршка за windows phone 8 телефоните, што значи дека во тие месеци ти ќе добиваш мали сигурности апдејти но и поголеми апејти, сега очекувај 8.1 верзијата да си имаш апдејт. (Ако не ти се чека има решение уште сега да се апдејтираш на бета верзија).

А дали ќе има 8.2 или 9.ка апдејт премногу е рано да се кажи. Сепак очекуваме уште еден поголем апдејт кој би дошол на овие телефони.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Го земав конечно телефонот.На прв поглед одличен,брз е и до сега само надоградби му правам :).Не знам ни до кај стигнав,дали до GDR 3 стигнав од толку надоградби :D.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Го земав конечно телефонот.На прв поглед одличен,брз е и до сега само надоградби му правам :).Не знам ни до кај стигнав,дали до GDR 3 стигнав од толку надоградби :D.
8х така?
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Да 8x земав одличен е од почеток за поматаму ќе видиме.Ме плаши батеријата брзо се троши,ама па го чепкав многу.Се надевам по два дена ќе ми држи со нормална употреба.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Презадоволен сум од телефонот,пред се многу брз и со многу добар екран што ми беше многу важно.Едно нешто што ме нервира е тоа опцијата за гласот каде што се едно исто е и за ѕвонење и за музика слушање.Нестрплив сум да излезе 8.1 верзија па и некои ситни но важни недостатоци како ова да го средат.Исто така и action centar што го нема ама и тој го чекам со новата верзија.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Презадоволен сум од телефонот,пред се многу брз и со многу добар екран што ми беше многу важно.Едно нешто што ме нервира е тоа опцијата за гласот каде што се едно исто е и за ѕвонење и за музика слушање.Нестрплив сум да излезе 8.1 верзија па и некои ситни но важни недостатоци како ова да го средат.Исто така и action centar што го нема ама и тој го чекам со новата верзија.
Ако си спремен можеме да те апдејтираме на 8.1 без проблем :).
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Знам со preview ама не знам дали да го направам?Сега го земав телефонов.
Има некој ситни проблеми, но не е ништо страшно воопшто. Баш е ок, сепак е бета верзија, но ќе си добиеш финална верзија со апдејт пофторно не се секирај :).

Знам хтц си работи за нивната верзија посебно, така да ќе имате други додатоци од хтц само за вас.
 
Член од
19 ноември 2008
Мислења
740
Поени од реакции
284
Го инсталирав 8.1 софтверот и ми цица многу батерија.Дајте некој совет што да правам за да ми трае повеќе.
 
Член од
15 јануари 2011
Мислења
371
Поени од реакции
497
Дечки имам ХТЦ 8С сабајлево станувам и телефонов нешто се укочил цел, не реагира, не сака ни да се исклучи, дури ни со вадење на картичката не реагира .... едноставно цело време пишува resuming.... и тоа е тоа . Нешто помош што би направил ???

edit: најдов 12 сек сум требал да држам само на power дугмето
 
Последно уредено:

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Ајмо некој исповед од 8х како сте задоволни, гледам на алиекспрес ефтинурија се сега...
 

El 'Borracho

Riot Maker
Член од
18 јули 2009
Мислења
822
Поени од реакции
238
Момци, можи некој да ми кажи како да пуштам втора линија на HTC 8S?
Додека бев на припејд имаше две линии, но кога се префрлив на пост пејд ми се изгуби втората линија...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Момци, можи некој да ми кажи како да пуштам втора линија на HTC 8S?
Додека бев на припејд имаше две линии, но кога се префрлив на пост пејд ми се изгуби втората линија...
На кој оператор си?

*43# врти и види дали работи :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.550
Поени од реакции
1.500

Kajgana Shop

На врв Bottom