HTC 8X и HTC 8S

Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Не видов тема за HTC One, па ајде овде да пишам. Го пробав денес и можам да кажам дека е најдобриот телефон на денешницата, С4 може комотно да се скрие во дупка. Тенок, унибоди дизајн, цел е од метал, фронт звучници и екстра добра камера.
Moжеш да отвориш нова тема за ова :).Иаче телефонот е многу ѕвер од дизајн до хардвер:)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.550
Поени од реакции
1.500
Има ли некој воопшто инфо за багчево со меморијата кај HTC 8S.
Конкретни информации нема никаде.

Наводно тој app to SD момент постои кај Android но зошто се уште го нема за WP8?

Си купив и SD 32 гига со надеж дека ќе се среди поскоро...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Сега за сега е тоа, во овој апдејт гдр3 имаш да ги чистиш тие other files но колку ќе ти помогне тоа незнам.

Сега за сега остануваме на ова, би требало да се среди со големиот апдејт. Овие се мали апдејти.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Кој има хтц купен во Оне. Достапен е гдр3 апдејтот.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
HTC 8S од Tmobile исто така го доби GDR3.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
И што доби хатецето? Јас како што можам да приметам ништо
Од тмобиле

Се што има од GDR3. Пр. исклучување на апликации од таск менаџер (држи на Back копчето за да го видиш), rotation lock во settings, подобрен storage менаџер, итн.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Ја сабајлево добив GDR3 на 8S. Задоволен, едвај чекав rotation lock :D
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.096
Поени од реакции
34.092
И јас највеќе на Rotation Lock-от му се израдував :)
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Тоа ми требаше највеќе, мада еве пола ден на GDR 3 и се осеќа брзината, побрз и посреден е оперативниот. Сеа чекаме 8.1 за некои 5-6-7 месеци :D
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Ај нека каже некој искуство со НТС 8х.Дали како телефон е добар ,кој се негови слаби и јаки страни и дали вреди да се земе на старо:)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.437
Поени од реакции
6.131
Шо вака замрена темата. Ајде поактивно малце и јас сакам да слушнам повеќе за вин8 телефоните посебно за хтц 8х
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Јас бев последниот кој прашав дали вреди да се земе пред 5 месеци, но тогаш никој ништо не ми одговори:( па си отидов на андроид:D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.075
Темата е замрена бидејќи нема многу корисници на овие телефони, има многу што користат 8с но сите тие даваат свое мислење во windows phone темата. Така да, добредојдени сте таму да прочитате, сигурно ќе најдедете се што ви треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom