HTC 8X и HTC 8S

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво, овие денови ќе купувам 8S , може да ми кажете некој импресии? И сакам исто така да пробам нов софтвер, мада знам дека wp8 нема да ме разочара :) Само да прашам како се става рингтон, и песни, и шо им е тоа со битс бај дре знакот одзади, демек слушалките се такви или? Фала.
Еве и тука да пишам, ќе му треба и на некој друг ...

работи брзо и без лагирања иако не е флегшип телефон туку е во некоја средна класа со десире икс

рингтон се става преку апликација или да го поврзеш на пц да скратиш дел и да го ставиш како рингтон, не е еден клик сет ес рингтон како кај андроид

маркетот нивни на wp8 е посиромашен, ама ги има оние must have app како фб, скајп, вибер, whatsapp итн ...

се на се одличен телефон за ефтини пари и земај го ако можеш!

А да изработката е мноооогу квалитетна, целиот е затворен и само еден мал дел излегува каде што се става сим и ммц, другото е затворено, што значи не крцка и е цврст кога ќе го држиш во рака
--- надополнето: 28 февруари 2013 во 23:18 ---
А каква е оваа Li-Po батерија, која е разликата со Li-Ion? Знаеш нешто повеќе да ми кажеш околу ова? Пошто на gsmarena пишува дека е non-removable :/ И еве сеа глеам на Wikipedia,
Time durability 24–36 months
Штознам разлика нема некоја, во составот само, на корисникот не му е битно која е која
ако толку те интересира прогуглај што е разликата мада што е битно незз
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Член од
28 август 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Ако има некој HTC 8S и сака замена за Alcatel 995 со моја доплата, нека ме контактира.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Земи продај го 995 и додај некој денар и зимај 8S и не се мислај . Имам 8S две недели, и стварно сум импресиониран од телефонот. WP8 е џет сет, лета :D Нема ни лаг ни ништо. #HighlyRecomended
 
Член од
28 август 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Земи продај го 995 и додај некој денар и зимај 8S и не се мислај . Имам 8S две недели, и стварно сум импресиониран од телефонот. WP8 е џет сет, лета :D Нема ни лаг ни ништо. #HighlyRecomended
Ми треба WP8 за тестирање на некој апликации кои ги развивам, иначе знам дека е супер. Но, не си можи во поглед на тоа колку апликации има за андроид.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Абе секој во различно ужива. Јас сакам да не ми кочи телефонот, да не ми троши батерија, и имам доста апликации и игри, затоа одбрав WP8. Андроид кочи, троши батерија, и има вируси ..
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ми треба WP8 за тестирање на некој апликации кои ги развивам, иначе знам дека е супер. Но, не си можи во поглед на тоа колку апликации има за андроид.
Емулаторот ќе ти врши работа за почеток
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Абе секој во различно ужива. Јас сакам да не ми кочи телефонот, да не ми троши батерија, и имам доста апликации и игри, затоа одбрав WP8. Андроид кочи, троши батерија, и има вируси ..
Андроид кочи? Зависи од телефонот. Ако користиш Alcatel OT-991 ќе кочи, ама на сите малку поасални телефони, нема никакво кочење. Сеа зависи што подразбираш под "кочење"? Вируси? Инаку имаш користено Android претходно? Како си задоволен од батеријата на 8S-от?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
Абе секој во различно ужива. Јас сакам да не ми кочи телефонот, да не ми троши батерија, и имам доста апликации и игри, затоа одбрав WP8. Андроид кочи, троши батерија, и има вируси ..
close enough.
Емулаторот ќе ти врши работа за почеток
За да го рановаш емулаторот треба да имаш процесор со SLAT технологија. Од i3 нагоре процесорите ја имаат. Јас имам Core 2 Duo, затоа ми треба тест дивајс.
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Андроид кочи? Зависи од телефонот. Ако користиш Alcatel OT-991 ќе кочи, ама на сите малку поасални телефони, нема никакво кочење. Сеа зависи што подразбираш под "кочење"? Вируси? Инаку имаш користено Android претходно? Како си задоволен од батеријата на 8S-от?
pre zadovolen. Baterijata mi drzi mnogu, cel den obesen na tel i drzi solidno.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
close enough.

За да го рановаш емулаторот треба да имаш процесор со SLAT технологија. Од i3 нагоре процесорите ја имаат. Јас имам Core 2 Duo, затоа ми треба тест дивајс.
Епа прави за wp7, немора да почнеш одма за 8-ка
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
pre zadovolen. Baterijata mi drzi mnogu, cel den obesen na tel i drzi solidno.
Што подразбираш под "обесен"? Што правиш конкретно, и на колку % ти е батеријата на крајот на денот?
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Што подразбираш под "обесен"? Што правиш конкретно, и на колку % ти е батеријата на крајот на денот?
Играње игри и слушање музика во исто време, нон стоп во школото. На крајот на денот батеријата ми е на некои 45-50%
 
Член од
6 февруари 2013
Мислења
40
Поени од реакции
2
Ako ima nekoj zainteresiran za HTC 8S , kupen od vip vo fevruari, koristen e nekolku pati, isto kako nov e. cena 11 000den.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Не видов тема за HTC One, па ајде овде да пишам. Го пробав денес и можам да кажам дека е најдобриот телефон на денешницата, С4 може комотно да се скрие во дупка. Тенок, унибоди дизајн, цел е од метал, фронт звучници и екстра добра камера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom