GTA San Andreas multiplayer

Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
831
Сите ја знаеме легендарната игра GTA San Andreas, но не сите се запознаени со multiplayer. Тоа е online game mod за pc верзијата. Верувам дека многу од вас играат. За тие што незнаат, овде можете да го симнете бесплатно: http://www.sa-mp.com/

Е сега за оние кои не се запознаени со поентата на играта, да ви објаснам.
Главната цел е да се игра според RolePlay правила, а RolePlay е симулирање на одреден карактер, чии особини се производ на нашата фантазија. Целта на RP играта е симулирање на реалноста во виртуелниот свет. Секој играч со својот карактер мора да постапува како што би постапил во реалниот живот во одредена ситуација. Нашето алтер-его доаѓа до израз.

Се она што го зборуваме во името на нашиот карактер, го пишуваме во IC chat. Тој се користи исклучиво за комуникација помеѓу карактерите во играта, а OOC се користи за лична комуникација помеѓу играчите. Во OOC го пишуваме сето она што е надвор од светот на нашиот карактер.

Во Македонија е доста развиена оваа игра, имаме повеќе сервери, а јас би сакала да ви претставам нов сервер DreamTeam RPG.

Server IP: 80.95.30.11:7789


На серверот имате можност да се забавувате и секако да RP-ate. Модот изобилува со интересни работи, можете да поседувате:

-Автомобили
-Фирми
-Куќи
-Станови
-Вили
-Канцеларии
-Мотори
и многу други работи.

Најдоброто е тоа што играте со луѓе а не со компјутерски ботови како во single.
Ве очекуваме на серверот, ќе има многу забава и гејмање! :)
 

edin4o

Продуцент
Член од
4 април 2010
Мислења
1.418
Поени од реакции
459
Сите ја знаеме легендарната игра GTA San Andreas, но не сите се запознаени со multiplayer. Тоа е online game mod за pc верзијата. Верувам дека многу од вас играат. За тие што незнаат, овде можете да го симнете бесплатно: http://www.sa-mp.com/

Е сега за оние кои не се запознаени со поентата на играта, да ви објаснам.
Главната цел е да се игра според RolePlay правила, а RolePlay е симулирање на одреден карактер, чии особини се производ на нашата фантазија. Целта на RP играта е симулирање на реалноста во виртуелниот свет. Секој играч со својот карактер мора да постапува како што би постапил во реалниот живот во одредена ситуација. Нашето алтер-его доаѓа до израз.

Се она што го зборуваме во името на нашиот карактер, го пишуваме во IC chat. Тој се користи исклучиво за комуникација помеѓу карактерите во играта, а OOC се користи за лична комуникација помеѓу играчите. Во OOC го пишуваме сето она што е надвор од светот на нашиот карактер.

Во Македонија е доста развиена оваа игра, имаме повеќе сервери, а јас би сакала да ви претставам нов сервер DreamTeam RPG.

Server IP: 80.95.30.11:7789


На серверот имате можност да се забавувате и секако да RP-ate. Модот изобилува со интересни работи, можете да поседувате:

-Автомобили
-Фирми
-Куќи
-Станови
-Вили
-Канцеларии
-Мотори
и многу други работи.

Најдоброто е тоа што играте со луѓе а не со компјутерски ботови како во single.
Ве очекуваме на серверот, ќе има многу забава и гејмање! :)
Пиши ми во инбокс доколку сакаш реклама на еден веб сајт за игри :)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Веќе има 3-4 теми отворен и за овој истиов сервер, односно најголемиот македонски самп сервер -.- -.-
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
443
Поени од реакции
192
daj kazi so trebit za instalacija?
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
831
daj kazi so trebit za instalacija?
Целото упатство го имаш на нивниот сајт. Само следи го упатството.

Јас сакам да ве известам за уште еден македонски samp сервер. Многу ми е мило што овој вид на гејмање почнува сериозно да се развива и кај нас. Веќе имаме повеќе македонски сервери.

Се работи за World of Wonders серверот, кој е на истиот гејм мод како и DT, значи нема што многу да објаснувам, се е објаснето во воведниот пост.

Server IP: 80.95.30.11:7799
 

fkpromaja

In the Heaven.
Член од
28 јули 2012
Мислења
449
Поени од реакции
255
NooBot Community Present:

NooBot Roleplay Server : 176.9.74.2:8888
NooBot Alfa CS Server : 176.9.74.2:11111
NooBot PaintBall : 176.9.74.2:20000
NooBot MineCraft Survival : 176.9.74.2:55555
NooBot Teamspeak Server : 176.9.74.2
Balkan Rank : 1
World Rank : 1
Forum : www.noobot.info/forum
NooBot Hosting : www.noobot.info/hosting
Visit us soon,
King Regards,
NOOBOT COMMUNITY
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
704
Поени од реакции
199
NooBot Community Present:

NooBot Roleplay Server : 176.9.74.2:8888
NooBot Alfa CS Server : 176.9.74.2:11111
NooBot PaintBall : 176.9.74.2:20000
NooBot MineCraft Survival : 176.9.74.2:55555
NooBot Teamspeak Server : 176.9.74.2
Balkan Rank : 1
World Rank : 1
Forum : www.noobot.info/forum
NooBot Hosting : www.noobot.info/hosting
Visit us soon,
King Regards,
NOOBOT COMMUNITY
Зошто сум баниран?
--- надополнето: 1 јануари 2013 во 21:58 ---
Сите ја знаеме легендарната игра GTA San Andreas, но не сите се запознаени со multiplayer. Тоа е online game mod за pc верзијата. Верувам дека многу од вас играат. За тие што незнаат, овде можете да го симнете бесплатно: http://www.sa-mp.com/

Е сега за оние кои не се запознаени со поентата на играта, да ви објаснам.
Главната цел е да се игра според RolePlay правила, а RolePlay е симулирање на одреден карактер, чии особини се производ на нашата фантазија. Целта на RP играта е симулирање на реалноста во виртуелниот свет. Секој играч со својот карактер мора да постапува како што би постапил во реалниот живот во одредена ситуација. Нашето алтер-его доаѓа до израз.

Се она што го зборуваме во името на нашиот карактер, го пишуваме во IC chat. Тој се користи исклучиво за комуникација помеѓу карактерите во играта, а OOC се користи за лична комуникација помеѓу играчите. Во OOC го пишуваме сето она што е надвор од светот на нашиот карактер.

Во Македонија е доста развиена оваа игра, имаме повеќе сервери, а јас би сакала да ви претставам нов сервер DreamTeam RPG.

Server IP: 80.95.30.11:7789


На серверот имате можност да се забавувате и секако да RP-ate. Модот изобилува со интересни работи, можете да поседувате:

-Автомобили
-Фирми
-Куќи
-Станови
-Вили
-Канцеларии
-Мотори
и многу други работи.

Најдоброто е тоа што играте со луѓе а не со компјутерски ботови како во single.
Ве очекуваме на серверот, ќе има многу забава и гејмање! :)
Зоштто не мом да влезам во серверов? Се нервирам мноогууууу ај кажи беее влегвам пишам лозинге не влегва, така само си стои
 

Dimitar :)

SA-MP lover
Член од
29 јануари 2015
Мислења
160
Поени од реакции
31
Како Dream Team бе? Само на ML i na DW be
:)
 
Член од
16 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Поздрав почитувани играчи,

ве известуваме дека DreamWorld Development тимот повторно почнува со активна работа за серверот.
После толку проблеми што ги имавме со машината и серверот, повторно се враќаме на сцената да издоминираме колку можеме.

Нашиот серверт е вратен повторно на старата верзија која беше т.е (0.3.7) што значи можете повторно да се вклучите на серверот и да играте на најдобриот и најстабилен сервер на балканот, па и пошироко.

Ве очекуваме на серверот да се забавувате и играте со нас, секој ден има награди ( левел ,пари , коли и слично ) наскоро следува еден голем UPDATE.
Што значи ќе има нови работи кои ние ги спремаме за вас, за тоа ќе добиете наскоро информации.
Доколку сте играле пред глобалот а имотот ви е изрбишан? Нема што да се грижите враќаме статс од пред глобалот што значи ако имате докази за тоа само поставете на форум и ќе ви бидне вратено на 20% и ќе можете пак да играте на нашито сервер мирно и без проблеми али со имот.
Доколку не сте играле и не сте имале ништо дојдете и посетете не пак , поради тоа што со самото играње вие ќе направите голем успех на нашиот сервер.

Придружете ни се и вие и бидете дел од еден од најдобрите сервери во Македонија.
Ip: 176.57.128.242:7777

Со почит,
DreamWorld PROMO.
 
На врв Bottom