FIFA World Cup™ Bracket Challenge

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.245
Поени од реакции
19.705

Уште една игра каде што треба да прогнозирате како ќе се одвива целото СП, за секоја репрезентација на кое место ќе заврши во групната фаза па се до финалето. Крајниот рок до кога ќе можете да ја потврдите вашата прогноза на целото СП е 13-ти јуни, ден пред да почне првиот натпревар на СП. Еднаш откако ќе ја потврдите прогнозата нема да имате можност да ја промените.

Линк до играта
Кодот за Кајгана лигата е: fc0f3d5f


Наградите се:
The Grand Leaderboard Prize winner shall receive a trip to Madrid to enjoy a VIP experience at the Wanda Metropolitano, the home stadium of La Liga sensation Atletico Madrid! The trip includes:

  • 2 economy class flights from anywhere in the world to Madrid

  • 3 night hotel stay in Madrid

  • VIP Experience for 2 people at Wanda Metropolitano which includes watching a La Liga match and a personal meet-and-great with some of Atletico Madrid’s players!
The Runners Up shall be eligible to receive the following Leaderboard Prizes:

2nd place prize: An adidas Krasava signed by Portugal captain Cristiano Ronaldo
3rd place prize: A Brazil jersey signed by Marcelo, including his name and number on the back
4th place prize: A photo signed by 2010 FIFA World Cup winner Sergio Ramos
5th place prize: A photo signed by 2014 FIFA World Cup winner Toni Kroos
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
31.280
Поени од реакции
43.728
upload_2018-5-24_19-41-56.png

Интересни двојки ќе има :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.917
Поени од реакции
35.178
Белгија го тепа Бразил, финале Шпанија со Белгија/Франција. :P
 
Член од
1 март 2010
Мислења
5.955
Поени од реакции
9.826
Уште пред 2 недели ја составив, сега мислам дека би сменил Хрватска за Португалија...јбг.

upload_2018-5-24_21-2-47.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.745
Поени од реакции
73.610
Ај кога веќе сите шерувате :D

upload_2018-5-25_2-9-8.png
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
3.935
Поени од реакции
4.102
Screenshot_3.jpg
Bold prediction од мене
 
На врв Bottom