dreambox+шеринг [ cccam ]

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Sky UK HD нема на шеринг повеќе.

За шеринг само за 1 канал не сум чул до сега дека некаде може, чисто сумњам.
Знам дека не може за еден канал, реков тука ако има некој линија да понуди пример само за викенди и да не плаѓам цела сума за цела година, после нека ја исклучи линијата кога нема трка :)

Да не знае некој дали има друг Sky канал со аудио трак од британските коментатори?
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
571
Поени од реакции
143
Ne go biva za ip tv e samo
Gledam nema cccam da podrzuva
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
288
http://www.zora.mk/index.php?option=products&category=1&sub=49&lang=mk Да кажи некој нешто повеќе за ова чудово како функционира,гледав на јутјуб се живо се гледа на него арена спорт,спорт клуб пинк bein sport ... ме заентересира искрено

IPTV со ексју програми ти е 120 евра годишно, шеринг 80, не ти се исплати IPTV.
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
159
Поени од реакции
257
имам на лагер Iptvbox mag250 со 82 exyu канали

цена 160 евра.
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
123
Поени од реакции
23
ме интересира каков е квалитетот на сликата дали има кочење сецкање на сликата дали има некаква врска брзината на интернетот и сл. еве едно видео кај што има солидна листа на тв канали посебно за спорт https://m.youtube.com/watch?v=7ER-s0SmUVg
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
159
Поени од реакции
257
Нема сецкање , одлично работи на маг250
 
Член од
15 февруари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
иам дримбокс шеринг интернет од телекабел е сеа се топ си беше последниве 3,4 викенда не ми отвара ниеден канал а преку недела се си е супер. Му се јавувам на дечково со шерингот вика кај него се било супер дека нешто до интернетот да не било да сум видел. Могуче е ова? Или мота нешо
 
Член од
6 април 2015
Мислења
15
Поени од реакции
1
Dali nekoj ima informacii dali e mozno da se najdat amerikanski kanali vo nekoj paket, potocno mi trebat kanalite abc, tnt i espn.
Isto taka Mojot sharing istekuva naskoro pa bi sakal da cujam od kade da zemam nov shering ako imate nekoj sovet.
fala i poz
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.104
Поени од реакции
8.170
иам дримбокс шеринг интернет од телекабел е сеа се топ си беше последниве 3,4 викенда не ми отвара ниеден канал а преку недела се си е супер. Му се јавувам на дечково со шерингот вика кај него се било супер дека нешто до интернетот да не било да сум видел. Могуче е ова? Или мота нешо
Ако имаш ти интернет, а немаш шеринг значи до него е проблемот.
 
Член од
23 јуни 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Dali nekoj ima informacii dali e mozno da se najdat amerikanski kanali vo nekoj paket, potocno mi trebat kanalite abc, tnt i espn.
Isto taka Mojot sharing istekuva naskoro pa bi sakal da cujam od kade da zemam nov shering ako imate nekoj sovet.
fala i poz
Те дупи брат 100%,за шеринг треба минимална брзина,само треба константен,да не паѓа,и 1мб ти е повеќе од доволен.Се разбира ако немаш нет никаде значи нема слика.Ако имаш секаде интернет а немаш слика фала богу дека те дупи.
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
123
Поени од реакции
23
Ме интересира дали има некој од вас смарт тв со IPTV апликација да сподели како се инсталира како се вметнуваат листи и сл. има доста програми што се следат преку оваа апликација но нема ништо во врска со ова по македонскиве форуми
 

Kajgana Shop

На врв Bottom