со МАРНЕТ сме пред Северна Кореја

  • Креатор на темата Tanus
  • Време на започнување
Член од
29 септември 2007
Мислења
245
Поени од реакции
17
Пред се сакам да кажам дека ова е веке политичка тема зошто некој намерно не сака да имаме развиено интернет општество кога го толерира работењето односно неработењето на таканаречената македонска истражувачка мрежа (МАРНЕТ) која не би требало да има ништо заедничко со комерцијални работи а најмалце со распределба и администрација на македонски домеини.

Верувајте таква институција немаат ни во Северна Кореја... односно тие се понапред од овие нашиве... :kesa:

Дури би го предложил за case study на странските професори по менаџмент како екстремен пример на бирократска и технократска дегенарација во една монополска институција.

Незнам што мислат дечките од влада ама би било подобро да делуваат пред да почнат да ни се смејат во учебници...

Можеби пак чекаме и ова да ни стане нејкој benchmark од овој ирецов.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.386
Пропагаторот на Дора Бркојани - Бранко Героски, отворено го нападна распространувањето на интернетот низ цела Македонија.

На лебарките не им одговара луѓето да ги видат работите од повеќе агли, туку само да ги читаат нивните весници од странски инвестиции, во кој не советуваат да се самоукинеме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom