Што играте во моментов

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Решив да ја пробам Warhammer Vermintide 2. Ми се свија. Точно тоа што го барав-безмисловно насилство ала FPS hack and slash...
So anyway I started blasting....
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
25.010
Ghostwire: Tokyo. Беше во понудата за месец март на ps plus extra. Веќе сум неколку часа во играта. Има одлична атмосфера и дизајн, но нешто ми фали. Засега не сум сигурен што е тоа конкретно, но ќе и дадам шанса.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Ghostwire: Tokyo. Беше во понудата за месец март на ps plus extra. Веќе сум неколку часа во играта. Има одлична атмосфера и дизајн, но нешто ми фали. Засега не сум сигурен што е тоа конкретно, но ќе и дадам шанса.

Ако заглавиш негде: :D



Светот е уникатен и има динамика, ама гејмплејот е прилично репетитивен. Нема ништо епски, сепак генерално не е лоша приказна. Мене ми фалеа некои покомплицирани puzzles.
 
Последно уредено:

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Првата souls игра што некад ја имам играно, Demon Souls на пс5, први неколку часа играње и бев прилично убеден дека ќе ми биде последна, мислам дека умрев едно 679 пати a можеби и повеќе, решив без инструкции без ништо сам да ја учам играта што нормално ме натера да направам низа катастрофални потези и прилично црно tendency уште од старт што играта ја прави уште потешка али инатот преовлада и можда најбоља гејмерска одлука ми беше тоа у животов, што се решив да ја продолжам, совладам, и конечно '' свртам ''.

Инстантно ја уклучив со нов лик од старт за да ја поминам уште еднаш сега од перспектива на некој што веќе знаат како стојат работите и пак ми е супер интересна, дефинитивно една од најдобрите игри што ги имам играно, следна на тапет ми е Elden Ring али кога ќе имам повеќе слободно време ќе ја земам.

После првиот победен главен бос, витезот од првиот свет, ваков бев, си ги преиспитував животните одлуки и се плашев да видам што е следно со оглед на голготата што ја имав дур да му ебам матер.

1685026572545.png

Сите мемиња и видеа на јутуб за игриве се точни, интересно е што си соочен со тој факт и едноставно немаш нервоза туку си ја глеаш реалноста таква каква што е и си тлееш лабаво.
 
Член од
13 јуни 2012
Мислења
28
Поени од реакции
3
Rust momentalno ako ima zainteresirani da pravime Mk clan ke bide sup. Ps xbox OYJxilGJse9gBxmbIcKrakyC.jpeg.jpg
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.080
Поени од реакции
21.982
После RTTC Wolfenstein, Wolfenstein (2009) и сите 3 COD за Втора Светска војна сега на ред е оваа трилогија пред да се навратиме на последната трилогија од Wolfenstein :

 

Kajgana Shop

На врв Bottom