Што готвите во моментов?

Член од
22 септември 2018
Мислења
186
Поени од реакции
120
Ејј те молам можеш да ми пратиш рецепт, ептен сум љубител на cheesecake. Твојот изгледа ептен јако направен.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
17.652
Ејј те молам можеш да ми пратиш рецепт, ептен сум љубител на cheesecake. Твојот изгледа ептен јако направен.
Дупла доза. Ама обавезно барем да преноќи во фрижидер, иначе е многу тешка. Оладена е како друга торта.
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
186
Поени од реакции
120
Дупла доза. Ама обавезно барем да преноќи во фрижидер, иначе е многу тешка. Оладена е како друга торта.
Твоето е направено како дупла доза од состојкиве во калап 24cm? Како изгледа на крајот од видеото кога ќе ја исече, лиги ми течат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom