Хелиоцентризам - религија или лажна наука?

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.373
Поени од реакции
8.875
...тоа е она кога бесмислицата ќе стане научен „доказ и аргумент„...а очевидци на самосоздавањето од Вселената нема никаде...
Кога концептот за создавање на светот дека "од ништо ќе се создаде нешто" мене само на едно нешто ме асоцира а тоа е МАГИЈА. Затоа што и магионичарот "од ништо ќе направи нешто". А пак магијата се поврзува со вештерство и сатанизам...итн.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.373
Поени од реакции
8.875
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom