Харе Кришна и Шри Чинмој здруженија во Скопје

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
Дали има луѓе кои се или биле во Харе Кришна здружението или Шри Чинмој здружението во Скопје?
Ме интересира за искуствата кои ги имале таму...
Оти кај на во Битола нема (колку што знам јас) ниту од едното ниту од другото здруженије, па затоа сакам информации од лични иксутва.
( Најкултурно Ве молам, многу ве молам, не пишувајте ставови ако немате лични искуства...
пошо неможам цел ден да го губам читајќи лични мислења на луѓе кои не биле, кои само наслушале, кои претпоставуваат и сл, .... )
 
V

Vollstandig

Гостин
Ама грешно изгледа и ти си слушнал, еве ти извор од википедија ако веќе сакаш проверен податок:

Харе Кришна во Р. Македонија

Друштвото е законски регистрирано и признато како религиозно малцинство воРепублика Македонија. Главниот центар се наоѓа на ул. Борка Талески бр. 43,Скопје, со друг центар воБитолаи симпатизери во сите делови на земјата.
А, за Шри Чинмој, еве ти еден албум од мене Музиката е неверојатно добра..
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
Ама грешно изгледа и ти си слушнал, еве ти извор од википедија ако веќе сакаш проверен податок:А, за Шри Чинмој, еве ти еден албум од мене Музиката е неверојатно добра..
Друже во мај, годинава, луѓе на движењето беа во Битола и ми рекоја дека имало, ама не е активно друштвото во Битола, но неможам да тврдам дали има или не :)

*Си бил во Шри Чинмој?
--- надополнето: 24 август 2012 во 15:10 ---
А, за Шри Чинмој, еве ти еден албум од мене Музиката е неверојатно добра..
Многу Ти Благодарам за албумот :)
го имам слушано, а сега го имам и дома :love: thx again :)
 
V

Vollstandig

Гостин
Многу Ти Благодарам за албумот :)
го имам слушано, а сега го имам и дома :love: thx again :)
Албумот е совршенство го имав споделено уште одамна по форумов, ама никој не го имаше ѕирнато:). Не е активно битолското оти не ни го активираа членовите.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.841
Поени од реакции
33.313
А, за Шри Чинмој, еве ти еден албум од мене Музиката е неверојатно добра..
Го отстранив линкот. Да ги запазиме правилата кои забрануваат споделување на музички дела врз кои немате авторски права.
 
V

Vollstandig

Гостин
Го отстранив линкот. Да ги запазиме правилата кои забрануваат споделување на музички дела врз кои немате авторски права.
Албумот веќе доста долго е раширен низ сајбер просторот, освен ако мислеше забранет варес на јавни теми, пеки. Кој сака по приватна порака, ќе го добие. Мал приказ за каква музика станува збор:

 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
Албумот веќе доста долго е раширен низ сајбер просторот, освен ако мислеше забранет варес на јавни теми, пеки. Кој сака по приватна порака, ќе го добие. Мал приказ за каква музика станува збор:

Друже сум барал и на youtube пред година-две (не дека многу ме бива за пребарување), ама на крај памет не ми поаднало кирилица да барам :P :)
Благодарам по трет пат денеска, за музиката :)
Како дојде ти до музиката на Шри Чинмој? како се запознавте :P :D :)
 
V

Vollstandig

Гостин
Друже сум барал и на youtube пред година-две (не дека многу ме бива за пребарување), ама на крај памет не ми поаднало кирилица да барам :P :)
Благодарам по трет пат денеска, за музиката :)
Како дојде ти до музиката на Шри Чинмој? како се запознавте :P :D :)
Голем аудиофил сум и скоро секакви типови музики имам низ компјутер.Шри Чинмој го најдов барајќи ги видеата, почна со Nature in oceans, (исечоци од видеа со океани) и стигнав до ова.
Симни си го видеото добро е за медитација.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003
Порано пред 15-20 години функционираше харе кришна во Скопје.
Да не знае некој од форумов дали уште функционираат и каде им е седиштето
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
Порано пред 15-20 години функционираше харе кришна во Скопје.
Да не знае некој од форумов дали уште функционираат и каде им е седиштето
можам само скромно да ти одговорам дека постојат сеуште, тоа сум сигурен, а за седиштето види го линков, ако е пресен и сеуште важи http://www.harekrishna.mk/kontakt.html
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
па до негде можи поубо е човек со вакви здруженија да се оправа отколку во партиски штабови.
 

MakeLOVEnoTwar

Љуби без оглед на се’
Член од
10 декември 2010
Мислења
213
Поени од реакции
114
па до негде можи поубо е човек со вакви здруженија да се оправа отколку во партиски штабови.
нема споредба братко ... ко масло и масло и киселина да измешаш :D
* едните викаат моќта, парите, алчноста, материјализмот и егото, лажењето, крадењето... се лош пат за душата (шо се ептен во право)
* а другиве на тоа се засноваат :D :D :D :D
 
B

Black Guard

Гостин
нема споредба братко ... ко масло и масло и киселина да измешаш :D
* едните викаат моќта, парите, алчноста, материјализмот и егото, лажењето, крадењето... се лош пат за душата (шо се ептен во право)
* а другиве на тоа се засноваат :D :D :D :D

Која патетика, ај ќе видиш кога ќе побараат "доброволен прилог" кој колку може, немај мака харе кришна знае.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom