Фото натпревар #241 - Тема: Знамиња

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... питанце до тебе? ќе признаеш дека фоткава не е твоја или ќе докажеш дека е твоја, пред да направам „гласање“ тема??

и уште попрецизно дали ти си фотографот Cesare Antonio Palma , кој е автор на оваа фотографија со мароканско знаме!:D

 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.859
Поени од реакции
54.386
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Баниран е овој акаунт, а и сликата не е негова, имаш линк од кај е у мислењето што сум го цитирал.
... не приметив, сега ги проверував фотките, а твојот коментар го пролетнав мислам дека така „клоцаш“! :)
ти што мислиш да ја вклучам салатата на коцка во гласањето или не? не се изјасни таа за нејзината фотка! :(
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
... не приметив, сега ги проверував фотките, а твојот коментар го пролетнав мислам дека така „клоцаш“! :)
ти што мислиш да ја вклучам салатата на коцка во гласањето или не? не се изјасни таа за нејзината фотка! :(
Сликата на коцка не само што треба да ја вклучиш туку сум сигурна дека ќе се натпреварува за победа. Не бидете конзерви.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.046
Поени од реакции
13.539
@bijons де изјаснувам дека треба да ја ставиш и мојата фотка. Црните точки на боите од знамето се сите имигранти од африка :P

за 20 мин ќе сумдома и ако нема трма за гласање јас ќе ја отворам :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Сликата на коцка не само што треба да ја вклучиш туку сум сигурна дека ќе се натпреварува за победа. Не бидете конзерви.
...не сакам да бидеш пристрасна пошто е модератор како што не сум и јас, а и инсинуираш однапред победата што не е фер спрема другите, темата е „Знамиња“ а не апстрактно нешто што можеби асоцира на знаме, али како сакате, во иднина не ќе може да се исклучи било која фотографија според темата секогаш ќе се најде оправдување дека е во рамките на темата!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
@bijons де изјаснувам дека треба да ја ставиш и мојата фотка. Црните точки на боите од знамето се сите имигранти од африка :P

за 20 мин ќе сумдома и ако нема трма за гласање јас ќе ја отворам :)
нема да отвориш, пошто сум во тек на изработка, а ќе ја ставам и твојата слика!
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.764
Поени од реакции
29.026
@bijons де изјаснувам дека треба да ја ставиш и мојата фотка. Црните точки на боите од знамето се сите имигранти од африка :P

за 20 мин ќе сумдома и ако нема трма за гласање јас ќе ја отворам :)
,,, ke glasam za salatata,,,kazhuvam ushte od sega,,,super fotka e,,, :lut: :свиркам::icon_mrgr:,,,mnooogu me potseka na mojon ,,,kromidot de,,,:)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.046
Поени од реакции
13.539
...не сакам да бидеш пристрасна пошто е модератор како што не сум и јас, а и инсинуираш однапред победата што не е фер спрема другите, темата е „Знамиња“ а не апстрактно нешто што можеби асоцира на знаме, али како сакате, во иднина не ќе може да се исклучи било која фотографија според темата секогаш ќе се најде оправдување дека е во рамките на темата!
Ако се на креативен начин на тема, зошто да не улествуваат?
и ја сум буквалист многу често, аманема место за тоа во уметноста, макар и аматерска фотпграфија :*
 

Kajgana Shop

На врв Bottom