Топшоп производи - задоволни или не?

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Значи темава е за сите толкурекламирани Топшоп производи.

Дали поседувате некој нивни производ?
Задоволни сте од него?
Колку ви помогнал да ја остварите целта за која што сте го купиле?


Јас имам Пауер Џусер и можам да се пофалам дека сум доста задоволен од него.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ако кажам дека имам Контур перница, Дормео душек и дека тие ми помогнаа да ги ублажам болките од сколиозата, колку пари ќе ми платат од Студио Модерна?
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Да....
Иаме две од тие перниците,не знам како се викаат.Премногу се за греови за мене,неможам да легнам на нив,не па да спијам.Ама на мама многу и се свигаат,па така да...веројатно вредат за нешто.
И некаков декоратор за храна,шо беше најголемиот шит шо воопшто у животот сме го купиле.Ама пошто бев мал,и ако не ми го купеа,ке досаѓав секој ден.Коа го донесоа,го видов еднаш,и го остаив.
Мое мислење е дека повекето,ако не и 98% од тоа шо го рекламираат,е безвезно.Уствари,насекаде ги има истите работи(ко на пример тоа за вежбање,или пегла за коса и уште мн. други),само поентава е шо вие од Топ Шоп,им ставаат некакви flashy имиња,ги рекламираат како да се некаков дар од Рајот и се надеваат дека некој ке биде доволно глуп да ги купи.
едит:Ето,Контур се викале перниците:)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Што сум слушнал вака од луѓево, задоволни се само од Power Juicer, демек вредел за парите и стварно бил продуктивен за другото незнам...
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
Еее децо мои...
тато пош е болен по блендери, соковници и такви булшит ствари се затрча на презентација на некој соковник мислам Пауер Џусер или Меџик Булет.. ич не ми текнува како беше името... соковник/блендер кој да не речам сам се чисти... и тато се врати дома бескрајно разочаран...
зашто?
Па сечилата у чудото беа исти како на соковникот кој го имаме дома и со кој мака мачи да го исчисти... само дизајнот поинаков и нормално... несвест името...
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Сестра ми си купи од оние кинеските стегачи за коса со кои се прават фризури. Кога ги донесоа, бидејќи самата тешко ќе си ја направеше фризурата, па ај јас да испробам да и ја направам, и замислете, направив фризура. Беше неверојатно, личеше на вистинска.... вештерка :)
Сега сериозно, не и направив фризура јас, ама и не се сеќавам воопшто дали некаква фризура беше возможно да се направи со оние "магичните" стегачи. И секако, лесно би претпоставиле дека после една недела останаа да собираат прашина во првата фиока која сестра ми ја виде.

Ја имаме купено и онаа тавата за pancakes, супер е таа. Си ја плативме евтино од грција(фејк производи, мај факинг ес) и се прават убави палачинки, но не ко што ние знаеме да ги правиме тенки, туку само дебели :)

Во секој случај, се на се се катастрофа. Но ако подобро размислам, сепак имаат 1 од 20 производи кој вреди, а сепак не вреди за парите што ги бараат.

(Однапред сори за малку офтопик).
И секако, имаат реклами заради кои вреди да си го сокршиш телевизорот од глупавоста, претераното давање и секако иритирачките реченици кои ги има кога рекламираат било каков производ како: "Но тоа не е се....", "можете да го купите за само(посебно овој зборов само)...."... "Нема да изгубите ништо освен....(калории,килограми,болки,а се прашувам само зошто не ги спомнуваат и парите овде), а ќе добиете(здравје, среќа тинтири минтири..)...."

и така.... :helou:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.134
Поени од реакции
845
“... а доколку се јавите во следните 5 минути, добивате сет ножеви од не-знам-ти-што и сето тоа за САМО 100000 денари + ДДВ + ПТТ“

Не дека ми се нешто одбивни производите, ама знаат да им ги развлечат презентациите по цел час на телевизија и има една спикерка која што ги рекламира која ужасно ми оди на нерви со нејзиниот глас и начинот на презентација. Тоа е најобична тава а ја рекламираат како да е семоќна: може и да пржи палачинки ем од една ем од друга страна, по потреба и од лево и од десно, па ако додадете сол не знаете какви чудеса ќе се случат, може да ви користи и за декор во вашата кујна а исто така нејзината црна боја совршено се совпаѓа со сите други во кујната :pos:
 
А

Адриано

Гостин
дедо купи космодиск!
и за жал не се најде меѓу тие 88% на кои им поминале болките во грбот,стомакот,главата,вратот,половината и мускулите!
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
дедо купи космодиск!
и за жал не се најде меѓу тие 88% на кои им поминале болките во грбот,стомакот,главата,вратот,половината и мускулите!
Мислам дека Космодиск не е од Топ Шоп...
Дедо ми има еден,мајка ми исто и се прилично задоволни од него...
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Не поседувам никаков производ од Топ Шоп, ама имам пријатели кои поседуваат, и право да ви кажам, воопшто не се задоволни. Не знам за Пауер Џусер, јас имам размислувано за тоа да го купам, ама ми имаат кажано дека се од Топ Шоп е лажачка, освен евентуално Дормео душекот.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Не поседувам никаков производ од Топ Шоп, ама имам пријатели кои поседуваат, и право да ви кажам, воопшто не се задоволни. Не знам за Пауер Џусер, јас имам размислувано за тоа да го купам, ама ми имаат кажано дека се од Топ Шоп е лажачка, освен евентуално Дормео душекот.
куписи ја онаа тавата за готвење,мене ми се погоди:smir:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ги имам наочарите за сонце могхаве или ако и да се викаа...булшитс не купувајте
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
аааа имаше пред некоја година средство за чистење флеки и мајка ми се јавува го купи и го донесоа и го отвори луѓееее не знаете колку смрдеше аууууууу отров жив. Какви флеки тоа може теписонот да го изгори. И проба на едно парче ништо не помогна и се фрли одма.
Ама во последно време некако ги снема не се актуелни како порано жива среќа, само си ги гледав на моменти да видам што глупост измислиле.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Му се мислам да купам Paint RunnerИскуства?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom