ТИФОМАНИЈА!

Член од
7 ноември 2022
Мислења
126
Поени од реакции
368
Објасни да видиме што ќе кажеш
Сите сте јаки тука зад скриено име и слика се дувате. 10 души да ти набројам со коркале сами коа се. Ај админов темолам пушти се у акција банирај ги копуциве 10 страни тука сеа ќе се докажуваме.
 
Член од
13 јули 2021
Мислења
92
Поени од реакции
490
На сето тоа дигање у небо денеска нежните момци докажаа дека се неспособни да го одбранат своето собирно место и тоа само што вратени од полуфинално гостување во Битола. Несреќнте бојси само што се симнаа од комбе, 1 минута од како си отиде интервентата полиција беа пречекани од група 10 момци кои им се утрчаа, секако нежните момци ги запалија своите патики и се претворија во Јусеин Болт, а некои посрани се пикнаа во Галери.Од гневот поради неспособноста јадрото на групата да си го одбрани собирното место почнаа да се вадат со напад 20на3 на своја територија. почнаа да споредуваат 10на10 со 20на3. До кое ниво стигнавте, еден маж да не се најде да застане, мизерија.

Не се палете ќе ве почекавме да си ги избришете и да соберете муда да на дојдеа плавците, Имате среќа што не ве стигнавме, Поздрав од појаката страна на градот:kuracc:
Автоматски споено мислење:

П.С. Не бриши пораки @0ttt0 параноја ли те фаќа :vozbud:
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.082
Поени од реакции
6.094
Како сакаш да се слушне 23 души на пуна сала преку 700 души
Не дека е многу битно, ама, како бе бате 700 души? Младост бери 3000 вчера двата средишни беа исполнети. Еве слика од двете трибини од вчера
IMG_20240511_093326.jpg IMG_20240511_093304.jpg
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
126
Поени од реакции
368
На сето тоа дигање у небо денеска нежните момци докажаа дека се неспособни да го одбранат своето собирно место и тоа само што вратени од полуфинално гостување во Битола. Несреќнте бојси само што се симнаа од комбе, 1 минута од како си отиде интервентата полиција беа пречекани од група 10 момци кои им се утрчаа, секако нежните момци ги запалија своите патики и се претворија во Јусеин Болт, а некои посрани се пикнаа во Галери.Од гневот поради неспособноста јадрото на групата да си го одбрани собирното место почнаа да се вадат со напад 20на3 на своја територија. почнаа да споредуваат 10на10 со 20на3. До кое ниво стигнавте, еден маж да не се најде да застане, мизерија.

Не се палете ќе ве почекавме да си ги избришете и да соберете муда да на дојдеа плавците, Имате среќа што не ве стигнавме, Поздрав од појаката страна на градот:kuracc:
Автоматски споено мислење:

П.С. Не бриши пораки @0ttt0 параноја ли те фаќа :vozbud:
Прдачи сте и сеа ја тука треба да ти се објаснувам тебе и на сите комплет за да не си помислат стварно сте напраиле некоја акција него сте збркале 3 деца со јадење у рака и сте фатиле страфта по домаи дека 5 минути после тоа немаше трага од вас. Брао ќе ти кажам ако убаво што сте искочиле од таму малку да се размрдате пред галери не дека ние седевме сите пред центар за странски ама ако ајде радувајте се у вашите 5 минути.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.792
Поени од реакции
13.241
@0ttt0 колку пати треба да јадете упад на собир за да престанат муабетиве дека некој ви фатил дечиња со сендвичиња во рацете?
Стварно не сфаќам како е можно втор пат да ви се деси ова и децата да ви бидат оставени на цедило. Значи или ќе глумиш/те силеџии и ќе браните машки или ќе го прифатите фактот дека не сте екипа која може да застане на црта и да се одбрани. Крај краева, збориш за деца, а уствари цела група сте деца. Не се силете и нема да бидете напаѓани тоа е многу едноставно, А ако се силите, тогаш бидете малку посериозни и поорганизирани.
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
126
Поени од реакции
368
@0ttt0 колку пати треба да јадете упад на собир за да престанат муабетиве дека некој ви фатил дечиња со сендвичиња во рацете?
Стварно не сфаќам како е можно втор пат да ви се деси ова и децата да ви бидат оставени на цедило. Значи или ќе глумиш/те силеџии и ќе браните машки или ќе го прифатите фактот дека не сте екипа која може да застане на црта и да се одбрани. Крај краева, збориш за деца, а уствари цела група сте деца. Не се силете и нема да бидете напаѓани тоа е многу едноставно, А ако се силите, тогаш бидете малку посериозни и поорганизирани.
Кој собир бе друже нападнале 3ца поединци пред галери а ние бевме кај центар за странски, и тоа ја не им реков ништо освен браво ете напраиле нешто ама се ударааат у груди дека кузнае каква акција се десило. Имаш ти нешто против ЦПБ и што и да се напраи ти јадеш гомна ама кој те ебе и тебе и сите комплет таму. Знаеш што додека се слаби групите у државава се сите пријатели сите сме добри одма штом се виде малку моќ јадеш нож у грб ама ако здравје денес си доле утре си горе и обратно. Останете поздравени и лижнете се малку сега со сељациве пред новата мобилизација и нова парола аеродром навива за вардар па после пак ќе се бојкотирате хахаха. Поздрав
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.792
Поени од реакции
13.241
Имаш ти нешто против ЦПБ и што и да се напраи ти јадеш гомна ама кој те ебе и тебе и сите комплет таму.
:)

@0ttt0 кои сме тоа ние на кои се обраќаш?
 
Последно уредено:
Член од
7 ноември 2022
Мислења
126
Поени од реакции
368
:)

@0ttt0 кои сме тоа ние на кои се обраќаш?
На сите што јадат гомна за нас без никаков разлог, а ти си воџа на таа група со уште еден два профили тука што као некој што треба да биде пример како се збори на форум вие пишувате имиња презимиња иницјали и незнам ти што. После се прашувате зашто никој од цпб не пишувал тука епа веќе нема ни да пишува а тој што ќе пишува значи дека не е дел од групата. Глејте си сеа тука слики од шошониве известаи поздрависимо.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.263
Поени од реакции
5.076
Абе не е само БРАВО, биле Битола и браво, шо браво, секој сегде можи да гостува, нема повеќе мит за негде каде шо не можи да се оди дали Битола, Кале, Јане, Борис, Кавадарци, Куманово или не знам каде... а во кој состав беа Битола ? Разбирам се, работен ден, лош термин, тргање околу ручек време, тешко е да собериш права екипа...ама колку се Бојси паднати од порано, пак нешто се трудеја до сеа, па реков можи ќе бидат барем на некое ниво и секое чудо за 3 дена, последната со Пелистер дома и вчера се вратија 10 чекори назад. Не знам кај му се повозрасните членови, можеби заминале кај Комити и се фокусирани на фудбалот.
Со право бил и упадот на ФА, знат дека можат да се спротистават и му заминале на збирно место, не дека ФА се од возрасна граница +25 сите и таму има исто многу деца ама во копот уште има некој повозрасен и мислам делуваат поорганизирано од нив и се подобри во тој поглед на трибина, да не зборам за кореографии, бајраци....
Да не зборам за дерби дуелите нивни таму негде од 2010 до 2013, особено утакмиците во Борис, двете трибина поделени преполни до последно место, пола од тука тие утакмици и не ги знаат, празник беше на кошарката, вистински дерби утакмици, тензични, топ атмосфера, нешто "налик" на белградското дерби шо е сега кај шо дрка пола младина. Можи и во најголем подем беа двете групи тогаш, како вчера ги памтам тие утакмици....
 
Член од
29 август 2022
Мислења
104
Поени од реакции
333
Кој собир бе друже нападнале 3ца поединци пред галери а ние бевме кај центар за странски, и тоа ја не им реков ништо освен браво ете напраиле нешто ама се ударааат у груди дека кузнае каква акција се десило. Имаш ти нешто против ЦПБ и што и да се напраи ти јадеш гомна ама кој те ебе и тебе и сите комплет таму. Знаеш што додека се слаби групите у државава се сите пријатели сите сме добри одма штом се виде малку моќ јадеш нож у грб ама ако здравје денес си доле утре си горе и обратно. Останете поздравени и лижнете се малку сега со сељациве пред новата мобилизација и нова парола аеродром навива за вардар па после пак ќе се бојкотирате хахаха. Поздрав
И вие нападнавте 3 поединци на жабар , и го тупевте курот ко кузнае каква акција па уште слики на официјален профил жаби курци палци , гледај малце реално на работите а не пристрасно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom