Се околу депилирање машки нозе

FashionBoy

The boss :D
Член од
6 јули 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Епа вака сакам да си ги издепилирам нозете и ме интересираат неколку нешта
Значи станува збор за ваква депилација А сега прашањата
1.колку ќе трае депилацијата со оглед на тоа што сум висок 1.86 ?
2.Дали боли и колку ?
3.Дали може влакната после да ти бидат или по прави или по виткани
4.дали може влакната да станат или по меки или потврди ?
5.дали може после депилацијата да имам некаде повеќе а некаде помалку влакна
6.Отприлика за колку време после депилацијата ќе ми пораснат првите влакна ?
7.Колку пакетчина ќе ми бидат потребни ?

Се надевам дека ќе ми помогнете во меѓувреме ако најдам уште некое прашање ќе го напишам
позз

--- надополнето ---

Ќе го заборавев најважното што сакав да прашам а тоа е дали после депилирање влакната може да растат повеќе или се намалуваат значи ако ми биле пред тоа 1 цм дали после може да ми бидат 0,5 или може да се зголеми на пр. 1.5 или растат после какви што ти биле
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
131
Поени од реакции
3
земи машинка и помини се шо толку се остручаваш после брич мани му и то е
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
1. Со оглед дека си висок 1,86, депилацијата ќе трае од прилика еден саат и осумдесет и шест минути.
2. Боли. Тоооооооолку.
3. Ако ставаш ладна депилација, може да ти бидат и ладни влакната одпосле. ;)
4. Може.
5. Може.
6. Отприлика за еден месец и осумдесет и шест дена. ;)
7. Осумдесет и шест, оти мислам дека едно е малце. ;)

Едно прашање до тебе, зошто побогу би сакал да си ги депилираш нозете !? Разбирам гради, разбирам пазуви, разбирам стомак, ама нозе е не разбирам.
 

FashionBoy

The boss :D
Член од
6 јули 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
1. Со оглед дека си висок 1,86, депилацијата ќе трае од прилика еден саат и осумдесет и шест минути.
2. Боли. Тоооооооолку.
3. Ако ставаш ладна депилација, може да ти бидат и ладни влакната одпосле. ;)
4. Може.
5. Може.
6. Отприлика за еден месец и осумдесет и шест дена. ;)
7. Осумдесет и шест, оти мислам дека едно е малце. ;)

Едно прашање до тебе, зошто побогу би сакал да си ги депилираш нозете !? Разбирам гради, разбирам пазуви, разбирам стомак, ама нозе е не разбирам.
хехе јас имам многу влакна а повеќето од другарите имат многу малце скоро ич
 
Член од
17 октомври 2009
Мислења
148
Поени од реакции
10
А тебе другарите случајно манекени да не ти се ?? О момче на модата??
Сакам да кажам жените не сакаат депилирана нога, тие во мажот бараат заштита и сигурност, дркаат на маж со брада .. зато пушти си влакно и ич да не му ја мислиш :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Епа вака сакам да си ги издепилирам нозете и ме интересираат неколку нешта
Значи станува збор за ваква депилација А сега прашањата
1.колку ќе трае депилацијата со оглед на тоа што сум висок 1.86 ?
2.Дали боли и колку ?
3.Дали може влакната после да ти бидат или по прави или по виткани
4.дали може влакната да станат или по меки или потврди ?
5.дали може после депилацијата да имам некаде повеќе а некаде помалку влакна
6.Отприлика за колку време после депилацијата ќе ми пораснат првите влакна ?

7.Колку пакетчина ќе ми бидат потребни ?

Се надевам дека ќе ми помогнете во меѓувреме ако најдам уште некое прашање ќе го напишам
позз

--- надополнето ---

Ќе го заборавев најважното што сакав да прашам а тоа е дали после депилирање влакната може да растат повеќе или се намалуваат значи ако ми биле пред тоа 1 цм дали после може да ми бидат 0,5 или може да се зголеми на пр. 1.5 или растат после какви што ти биле
For God sake дечко, од женски немам слушнато вакви муабети :)

1. Само нозете, би требало околу пола саат некаде до 45 мин. еве, дека си машко.
2. Боли. Е сега колку... како да ти опишам колку? После тоа осеќаш ко оси да го искасале местото ко да боцка еден ден од иритација (ако ти е прва депилација фала Богу ќе боли повеќе)
3. WTF?
4. Па кај мене се изретчија по толку години депилација и кога ќе потпораснат се слаби, не се како порано, влакно во права смисла на зборот. Ама ова по константно депилирање, не од еднаш.
5. Може, ама пак ќе ти кажам, не од едно депилирање.
6. Штом се работи за восок, околу 3 недели (карикирам, секој организам е различен, мене пример 6 недели минимум)
7. Појма неаме колку си влакнест :)

8. Исти ќе си пораснат.



И јас би ти препорачала да отидеш кај козметичар, вака ако сам го правиш ова прво ќе умреш од болка, од што ќе те боли коркачки ќе ги ставаш лентите па нема да ги тргаш убаво... вака отиди кај козметичарка со восок ќе те среди.


А најкрајна препорака? Не се депилирај, геј се машки без влакна на нозете, ич не ги сакаме ние женските :)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
А што си запнал со восок?
Со Veet крема е поубаво.

Ја нанесуваш на нозете но треба да е се суво барут (површината на нозете и рацете со кои ќе ја нанесуваш кремата).
Направи еден убав слој (да не ти се гледа многу кожата на нозете) со кремата и почекај едно 10 до 15 минути и потоа со млака вода ќе користиш една шпакла која ти ја даваат со кремата и ќе ја отстрануваш кремата (јас наместо шпакла зимам некоја стара крпа) и готов си.

Тоа со лентите е некако педерски а тоа со кремата работи на ист принцип како со бричење.
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Земи помини се со машинка, нуларица или пак со Veet или брич и терај...до крај на лето ќе ги поминеш уште 2-3 пати и решен проблем :) Ни болка, ни ништо.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
До кај отиде светов јебем му матер?
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Со мојве другари се натпреваруваме кој повеќе влакна има ,а овој сака да ги бриче нозете. А виде ли на клипото од Youtube дека тоа се женски нозе ? Повеќето машки што ги бричат нозете се педерала.
 
Член од
18 мај 2010
Мислења
149
Поени од реакции
54
Аман бе шо ке ви депилиранје на нозе? Да не носите хилахопки? Остајте нозете дај казете со што е најдобро да издепилирам гради, стомак?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.737
Едно прашање до тебе, зошто побогу би сакал да си ги депилираш нозете !? Разбирам гради, разбирам пазуви, разбирам стомак, ама нозе е не разбирам.
А едно прашање и до тебе. Зошто воопшто некое машко би се депилирало на тие места??? Убавината во тоа што си машко е што не мораш да се бричиш/депилираш нигде под вратот.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
еее со зор се правите женски!:tapp: а раце не сакаш да депилираш?:smir: ако до толку си запнал најубаво со топол восок на козметичар.
мој совет ( а и на сите погоре ко што гледам) не депилирај нозе! итс со геј !
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
30 мај 2010
Мислења
131
Поени од реакции
3
Абе нека оди на козметичар сега кој можи да кажи дали боли колку крем восок му треба ако е во нозете мајмун косачка за трева можи ќе треба за отпочеток
 

Kajgana Shop

На врв Bottom