Сексуално воспитување за деца

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување
T

Tetro

Гостин
Официјални лица од белгиската телевизија Canvas размислуваат во иднина во својата редовна детска програма да вклучат и часови по сексуално воспитување за децата.

На следното видео е пртставена и првата лекција во која главен јунак е еден розев пенис.
Иако, ова видео е наменето за децата, на јутуб веднаш е означен како несоодветен за малолетни лица.
To view this video please verify you are 18 or older by signing in or signing up.
http://www.youtube.com/watch?v=JYZvfGkLp10
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Јас сум за! Обавезно им треба едукација на децата и малдите само што тоа никој не го признава посебно тука на балканот! Се е тоа како имат интернет ќе си прочитат и потоа ќе читаме смешни прашања епа секако!
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Католичките свештеници одамна имаат воведено сексуално воспитување за деца. Они самите ги држат часовите, и теоријата и праксата.
 
S

Shaman

Гостин

Значи ако си играм со ролката многу, ќе повратам ?
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
WoW. 102.3% некој извитоперен педофил го има правено видеото, а некој ист таков пак го одобрил за детска емисија.
Жити све, што поучно имаше во него...
Се знае што е сексуално воспитување, безбедност, заштита...
А не прикажување hentai порно цртани на деца.
Каде отиде светот :facepalm:
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
После телетабисите очекувавте нормални детски емисии ? овоа е природна еволуција :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.586
Поени од реакции
2.183
Децата се љубопитни, одма ке пробаат да го направат тоа.
Најдобро е да се држат подалеку од интернет и вакви „сексуални едукации“
 
Член од
19 август 2010
Мислења
1.365
Поени од реакции
2.053
Католичките свештеници одамна имаат воведено сексуално воспитување за деца. Они самите ги држат часовите, и теоријата и праксата.
Кој ти го кажал тоа?Еврејската пропаганда со цел да се сквернави христијанството и Европа?Државите и нациите со јак католицизам се едни од најпросперитетните и најморалните нации во светот.Гледај што се случува со атеистичкиот македонски народ.Заборавив ти беше нешто муслиманка.
 
O

Orion.

Гостин
Сексуална едукација наменета за деца? За тинејџери да, премногу е потребна но за деца? Кој к им е на педофиливе основачи на овој проект
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.056
супер си е видеото, го опишува тоа како нормална појава, а не децата да си помислат дека нешто не се нормални штом ги тера така да си прават со пенисот.. недај боже кога првпат ќе свршат, "WTF happend?" реакција.

ова од искуство кога бев малечок мислев дека не сум нормален што тоа го правам и се чувствував виновен и си викав од утре нема веќе :P :vozbud: сето тоа се разбира од не знаење
 

Kajgana Shop

На врв Bottom