СП 2018 - 1/8 финале: Шпанија-Русија

Член од
14 април 2012
Мислења
25.260
Поени од реакции
40.472
Дочекаа и Куртоа фанбојс, по 5 години :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.941
Поени од реакции
74.160
Сите збориме колку се дно шпанциве, ама секоја чест на Акинфеев. :cuc: :cuc:

Остана во руската лига и затоа не го гледаме често, ама еве во пенал серијава не' потсети на талентот што го поседува.

Да бидеме реални сигурно е во топ10 голмани на оваа декада, не постоеше екипа што не го сакаше во своите редови во 2010 на пример (Акинфеев, Красич, Џагоев..тоа е тоа епско трио :D )
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.066
Поени од реакции
1.325
Абе после светското во Бразил, шпанциве требаше да си тргнат со чистка и воведување на нова генерација. Гаја, Себаљос, Саул кинеа на младинското европско. Бускетс, Иниеста, Силва, Пике незнам со кој образ ќе играат за репрезентација ако не се пезионираат после ова. Секако ги скина многу и одлуката да го шутнат Лопетеги. Јеро кутриот го игра Коке како деструктивец а Бускец на 20 метра пред него... Асенсио мртвиот игра цели 104 минути... Го ваѓа Коста а го внесува Аспас наместо Аспас да оди за Асенсио и да има + еден играч пред голот на Русија.

Шпанија не треба да игра тика-така зошто тоа е мртва игра веќе 3-4 години.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.215
Поени од реакции
53.352
Се покажа како лоша одлука да потпишеш за клуб 2 дена пред СП откако си продолжил договор.
Мурињо потпиша за Реал една недела пред финалето(не беше официјално тоа, добро), искинавте. Ван Гал и Конте потпишаа за клубовите десет дена пред СП, искинаа со репрезентациите. Педерскиот момент кај Лопетеги е само тоа што скоро го продужил договорот.

Немаше да влијае врз играчите никако, или ќе влијаеше делумно но сигурно не толку како да му дадеш отказ ради егобуст.

И самите играчи си изјавија дека биле во ред со неговата одлука да потпише со Реал и дека после биле напиздени ради отказот на ретардираниот претседател.
 

Peja989

Супер модератор
Член од
22 јули 2010
Мислења
31.473
Поени од реакции
78.813
Мурињо потпиша за Реал една недела пред финалето(не беше официјално тоа, добро), искинавте. Ван Гал и Конте потпишаа за клубовите десет дена пред СП, искинаа со репрезентациите. Педерскиот момент кај Лопетеги е само тоа што скоро го продужил договорот.

Немаше да влијае врз играчите никако, или ќе влијаеше делумно но сигурно не толку како да му дадеш отказ ради егобуст.

И самите играчи си изјавија дека биле во ред со неговата одлука да потпише со Реал и дека после биле напиздени ради отказот на ретардираниот претседател.
Мислам дека ниту еден од овие менаџери немаа официјално претставување пред да им заврши ангажманот во претходниот клуб/репрезентација.
 

Rosemberg

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.048
Поени од реакции
9.579
Правилен потег е што го кикнаа. Сигурно знаеле дека има шанса да им се одрази тоа па сепак го набркале. Пресметано им било сигурно така да.....
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.278
Поени од реакции
12.926
Мурињо потпиша за Реал една недела пред финалето(не беше официјално тоа, добро), искинавте. Ван Гал и Конте потпишаа за клубовите десет дена пред СП, искинаа со репрезентациите. Педерскиот момент кај Лопетеги е само тоа што скоро го продужил договорот.

Немаше да влијае врз играчите никако, или ќе влијаеше делумно но сигурно не толку како да му дадеш отказ ради егобуст.

И самите играчи си изјавија дека биле во ред со неговата одлука да потпише со Реал и дека после биле напиздени ради отказот на ретардираниот претседател.
Мурињо за мене никад нема да има почит за потегот, а и за неговото заминување се објави по завршувањето, а Реал сеа се истрчаа да објават.

Конте си најавил дека ќе оди, си била запознаена и федерацијата, за разлика од сега случајот. Еве ти линк од 15ти март:https://www.bbc.com/sport/football/35810819

За ВанГал не знам, ме мрзи да барам.

Фан на Реал си, мн јасно е дека ќе го браниш потегот
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.949
Поени од реакции
184.353
Мурињо за мене никад нема да има почит за потегот, а и за неговото заминување се објави по завршувањето, а Реал сеа се истрчаа да објават.

Конте си најавил дека ќе оди, си била запознаена и федерацијата, за разлика од сега случајот. Еве ти линк од 15ти март:https://www.bbc.com/sport/football/35810819

За ВанГал не знам, ме мрзи да барам.

Фан на Реал си, мн јасно е дека ќе го браниш потегот
Ван Гал имаше договор уште зимата, кога го фатија со РвП како гледа утакмица на Феенорд ли кои беа ама стана официјално пред да почне СП. Но за Ван Гал се знаеше дека ќе си оди по СП, па не знам дали Манчестер ја известија холандската фудбалска федерација.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.278
Поени од реакции
12.926
Ван Гал имаше договор уште зимата, кога го фатија со РвП како гледа утакмица на Феенорд ли кои беа ама стана официјално пред да почне СП. Но за Ван Гал се знаеше дека ќе си оди по СП, па не знам дали Манчестер ја известија холандската фудбалска федерација.
Тоа ми е поентата, сите биле навремени, или федерацијата знаела, ова ептен беше непрофесионално.
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.950
Поени од реакции
11.776
Фан на Реал си, мн јасно е дека ќе го браниш потегот
Па многу јасно дека ќе го брани...и јас исто, кон Шпанија како репрезентација немам големи симпатии и нивниот пораз ништо не ми значи како и на големиот број на фанови.
Реал си бараше тренер и си најде а тоа шо претседателот на федерацијата не можел да се помири со одлуката на Хулен е сосема трето иако знаел како би можело да се одрази ако го испудат одма, а слободно можеле да го пуштат да си го одработи СП кога веќе сите карти биле отворени и нема враќање.
 
На врв Bottom