Работа на црно во некоја земја во ЕУ

Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
ako nemas nekoj siguren igrac koj sto ke te frli vo igra tesko ke najdes rabota na crno,
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
ako nemas nekoj siguren igrac koj sto ke te frli vo igra tesko ke najdes rabota na crno,
Важно е и што знае да “игра“ ,јас сум донел неколку пријателчиња овде ама за жал не се снајдоа со работење ,не може некој и да работи за друг.
 
Член од
21 февруари 2009
Мислења
1.315
Поени од реакции
47
Важно е и што знае да “игра“ ,јас сум донел неколку пријателчиња овде ама за жал не се снајдоа со работење ,не може некој и да работи за друг.
Potpolno si vo pravo, znam eden slucaj sto deckoto ne samo sto ne znaese da igra tuku i se sramese da igra kelner, posle mu bese punudeno da igra vo gradeznistvo ama i toa ne mu se bendisa, trebalo rano da stanuva i mnogu kosata mu se valkala.
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Znae li nekoj dali moze ako dobijam viza za na brod, odkoga ke ja dobijam da ne otidam tuku da ja iskoristam vizata za drugo ? :) Ili se potpisuva dogovor pred toa?
Posto doznav deka ako ides za Au pair moze od koga ke ja dobies vizata da ja iskoristis za da otides na drugo mesto a ne na dogovorenoto
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Важно е и што знае да “игра“ ,јас сум донел неколку пријателчиња овде ама за жал не се снајдоа со работење ,не може некој и да работи за друг.
I zashto ve ,nali si uspel makedonski emigrant i site koi odite tamu ste se preuspeli:pos2:
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.741
Поени од реакции
8.223
Ако те сконтаат и уапсат те депортираат со парталите на тебе. Ако си купил нешто таму како ТВ или слично го запленуваат дека нелегално си го заработил.

А и пари ако имаш со тебе ти ги земаат дека не се легално заработени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom