Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Еве уште еднаш, се надевам ќе ме разбереш: кој е тој отпор што едно дете може да го пружи на таков професионалец, за да добие таков ќотек? И за каков отпор воопшто збориме, ситуацијата е опишана на следниов начин: детето бега, се сопнува, паѓа, овој го фаќа и почнува да го тепа.

Значи збориме за овој случај изолирано, за ништо друго. Не гледам оправдување, навистина.
Прво не е дете. Дете е до 18 години.
Второ, не знам и не можам да донесам објективен заклучок.
Ако е вистина дека без причина го претепал и си ги надминал овластувањата, да, и те како треба да си ја плати казната. НО, вие не знаете, ниту јас, што точно се случило. Кога ќе дознаеме, ќе размислуваме. Сега можеме само да шпекулираме. Јас не бранам никого, јас сакам да биде тој човек казнет. Но немам намера да плукам по целиот државен апарат зошто некој лудак слаб со нерви се нашол меѓу полицајците. Исто, како што нема да се отпишам од факултет, зошто едно говедо неписмено ме малтретира. Просто и едноставно.
--- надополнето: Jun 7, 2011 11:00 PM ---
OIpsednat sum od tvojot intelekt, i od tvojata bleskava licnost. Can't help it...

Koga bu bu ke te otkaci, ke go setame kuceto zaedno. Ako treba i vo 5 nautro, vo prisustvo na Alfi...
Викаш нема да цркнеш од зрачење од монитор до тогаш? Дај бе олади. Имаш сериозни проблеми. Go find a life. Please.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ја го гледав и ? Што лошо кажа,што погрешно направи ? Неверојатно каква мржња има меѓу овој народ,господ нека ви е на помош
Kaj si ti? Mi nedostigase. Vidi, Janko e poltron. Znaci poltron. Kako da ti kazam za da sfatis. Poltron, ring a bell?

Janko sigurno ne go mrazam, toa bi bilo kompliment za nego. Ne mozes da mrazis insekti, mozat samo da ti bidat gadni...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Ја го гледав и ? Што лошо кажа,што погрешно направи ? Неверојатно каква мржња има меѓу овој народ,господ нека ви е на помош
И јас тоа го кажувам, кој ме слуша? Зошто не плукам по цел државен апарат, ајде сега предавник сум.... Страшна работа.
Мене ми е сеисто дали дечково бил Македонец, Албанец, верник, атеист, вмровец, сдсовец... Важно ми е дека е убиен, а како и зошто - кога ќе дознаам ќе пресудам. Не гледам ни а1 ни сител, баш заради тоа што се медиуми кои шират голема омраза меѓу луѓето.
 
T

Tetro

Гостин
Ја го гледав и ? Што лошо кажа,што погрешно направи ? Неверојатно каква мржња има меѓу овој народ,господ нека ви е на помош..а полтронски менталитет и те како е виден ,а1 е гнасен пример за тоа
Веројатно и не си го читал во текот на денот ( https://www.facebook.com/pages/Janko-Ilkovski/134731976531 ), па оправдано ти е.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Kaj si ti? Mi nedostigase. Vidi, Janko e poltron. Znaci poltron. Kako da ti kazam za da sfatis. Poltron, ring a bell?

Janko sigurno ne go mrazam, toa bi bilo kompliment za nego. Ne mozes da mrazis insekti, mozat samo da ti bidat gadni...
Затоа ќе го сакаме Ефтов, зарем не? А што е тоа:? Недефинирано суштество?
--- надополнето: Jun 7, 2011 11:03 PM ---
Ajde malku pocit sprema mrtvoto momce, ne trolaj ovde...
Прочитај си го сам коментарот, и послушај си го сам својот совет. Благодарам.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Прво не е дете. Дете е до 18 години.
Второ, не знам и не можам да донесам објективен заклучок.
Ако е вистина дека без причина го претепал и си ги надминал овластувањата, да, и те како треба да си ја плати казната.
О, Бог да чува (а јас атеист!). Каква е таа ОПРАВДАНА причина за мавање до смрт! Го читаш ли тоа што го пишуваш?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
О, Бог да чува (а јас атеист!). Каква е таа ОПРАВДАНА причина за мавање до смрт! Го читаш ли тоа што го пишуваш?
Pa ako saka nea nekoj da ja siluva duri go seta kuceto, opravdano e potencijalniot siluvac da go skrsat od mavanje...
 
S

smexy

Гостин
А горила нема да те брка без причина или да те скрши од мавање без причина.
Види,ако си немал/а проблеми со алфаши ова е нормалната заблуд во која се живее.
Јас,додека одев средно,имав пракса.
На пракса,бидејќи струката ми беше електро,носев секаков алат од дома како клешти штрафцигери леткуми и уште триста други тракатанци.
Два пати во рација во автобус ми беше одземен алат,и веруј ми ни приближно не се понашаа со мене ко со човек.

Не зборам за тресењето,тоа башка,зборам за навреди,влечење надвор од автобус,заплашување,закани.
Добро сум ги искусил алфите.

Али затоа,нека отидат во АСУЦ или ЕМУЦ да ги тресат...жими таквото нив ќе ги тресат.

Друго,често пати се случувало во парк алфи да малтретираат дечишта на не повеќе од 16 години.
Дете,нит под алкохол нит под дрога.
(Ако ми врати врати некој со "не моеш да знаеш дали бил или не бил под дејство,нека не очекуе да му реплицирам")
Пример,ги тераат да си маваат шамари меѓусебе,лично сум бил сведок на таков акт,а и на мои другари им се има случено да ги тераат а потоа алфашот им врзува на сите по една и им вика е вака се мава.

Сакаш нејќеш алфа ти е поим за говедо од кое и крив и прав ќе се тргаш.Самата појава на 140 кг говедо во исфлекана тренерица е доволно одбивна.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Веројатно и не си го читал во текот на денот ( https://www.facebook.com/pages/Janko-Ilkovski/134731976531 ), па оправдано ти е.
Го читав и сега ја гледав цела емисија ..го осуди настанов и пушти сите да кажат што мислат..што ти е проблем..не лечи фрустрации на некој што нема врска
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
О, Бог да чува (а јас атеист!). Каква е таа ОПРАВДАНА причина за мавање до смрт! Го читаш ли тоа што го пишуваш?
Како ти звучи типов да го нападнал полицаецот? Од каде знаеш дека не го нападнал? Од каде знаеш дека не извадил нож? Беше таму? Виде со свои очи?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Kaj si ti? Mi nedostigase. Vidi, Janko e poltron. Znaci poltron. Kako da ti kazam za da sfatis. Poltron, ring a bell?

Janko sigurno ne go mrazam, toa bi bilo kompliment za nego. Ne mozes da mrazis insekti, mozat samo da ti bidat gadni...
Ги мрзиш полтроните од А1 и кланот нивни..или само Јанко ?
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
52
Поени од реакции
25
http://www.google.com/search?hl=en&biw=1024&bih=467&q=алфи претепале -смрт&aq=f&aqi=&aql=&oq=

Дали има потреба уште нешто да кажам? Очигледно е што треба да се направи. Политика, избори, партии, партиски пиони (како дегенот што е очигледен тука нема потреба да го именувам) на страна. Не е прв пат ваков инцидент да им се случи на Алфите, нема потреба од нив воопшто. Живеам во Скопје цел живот, татко ми живее во Скопје цел живот, и обајцата никогаш не сме се осеќале несигурни во ни еден дел градот со исклучок кога Алфите ги прават своите таканаречени рутински проверки базирани на стереотипи. Отидов на одмор во Барселона да избегам од изборите за да можам да се опуштам и релаксирам, но ова сега се случи. Очигледно дека македонскиот народ никогаш нема да можа да ЖИВЕЕ, секогаш ке има стресови и инциденти што едноставно те вадат од кожа и неможеш да живееш смирено и да се фокусираш на кариера, семејство .. ЖИВОТ пак ке кажам.
Е овој сеарч се кажува! Мислам дека посебно во Скопје е многу гадно. Ова мора да запре
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom