Приклучете се на Кајгана радио - Е, неее...! [Сезона 2013/2014]

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Александ'р С'рдит

Дали имате нешто програма ? за кое време ќе одат српски песни и сл. нешто во тој стил?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
Се пријавувам за миксови од областа на хаус/транс... генерално електронска музика, ако има потреба тука сум

Еве нешто мое

https://soundcloud.com/zozonce/zozon-sessions-058

Oн-топик - @Bidikov pusti pusti srce :icon_lol:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
ГОЛЕМ ПОЗДРАВ ДО ЗОРАНЧО ЕЛЕНА СО ДЕЦАТА БАБАТА СТАНКА И ЦЕЛО СЕЛО СТОЈМИРОВО.ДА ЖИВЕЕ ВЛАДАТА.КЕ ДОЈДЕМЕ ЗА ПРАЗНИКО ПОЗДРАВИ


Инаку не е лошо да намалите treble,бидејќи многу шум се осеќа на високите тонови од песните.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
одлична идеја и се надевам реализација за радиово(y)
се надевам дека покрај музикава ќе има и емисии како што пишува во воведниот пост,само напред
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
"Полноќни разговори" со Sussaro

"Директно во срце" со Стеф

"Кајганиху" со Let 3

"Деновиве пред години..." со чичко Anco

"Илјада зошто - илјада затоа" со PurplePuma

"Петочен лет од четири до пет" со dobro poznat

"Mалку поинаква приказна" со Шкорпион

"Братство - единство" со Дарди

"Утринско матење" со тапа фраер
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Late night со Саладин.

Знам дека се е ова тест сега за сега, ама се пријавувам за транс, рок и олд скул рап.

И дај пер, смени тоа никот:coffee:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
ГОЛЕМ ПОЗДРАВ ДО ЗОРАНЧО ЕЛЕНА СО ДЕЦАТА БАБАТА СТАНКА И ЦЕЛО СЕЛО СТОЈМИРОВО.ДА ЖИВЕЕ ВЛАДАТА.КЕ ДОЈДЕМЕ ЗА ПРАЗНИКО ПОЗДРАВИ


Инаку не е лошо да намалите treble,бидејќи многу шум се осеќа на високите тонови од песните.
Намали си ти. Ние ги стримаме песните како што се снимени, односно целиот raw фајл, без никакви подесувња од наша страна :)
А ќе има приказни од типот на балканска е -банка ? :D
Кајгана матине, пошто Кајгана матиме :)
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.993
Поени од реакции
3.724
Аирлија работа. Секоја чес на идеата и на реализацијата. Се надевам дека ке се развива според планот и нема да биде само на музика туку дека ке има и други работи. Па здравје до година и телевизија да дочекаме :cuc:.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Намали си ти. Ние ги стримаме песните како што се снимени, односно целиот raw фајл, без никакви подесувња од наша страна :)
Абе не зезај,на шо да намалам ја treble.И ја Raw ги слушам директно на сараунд.

Види таму ако имате еквилајзер нешто такви подесувања мора да има treble.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom