Прашање - Одговор

  • Креатор на темата Crazy Diamond
  • Време на започнување

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.108
Зашто нас запад не воли????- Из обавештајних извора, сазнали су да просечан Србин:1. пије жестоко пиће, и то на послу2. једе право, масно месо, и још умаче хлеб у „мочу“3. пије кафу с кофеином, евентуално заслађену правим шећером4. цереалијама храни стоку5. у пријатним тренуцима користи непријатне речи6. у кафани плаћа другоме пиће, и то готовином7. одржава редовне сексуалне односе, и то са особама супротног пола
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
4
Поени од реакции
1
Како се вика египетскиот бог на студот ?
-Ѕив Ра

Како се вика свекрва на јапонски ?
-По куќа ми фучи.

Кој ги фаќа сите жени во Грција ?
-Оној кој што е вработен

Како се вика гинеколог на турски?
-Дунда Сервис.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.108
Која е разликата помеѓу македонската фудбалска репрезентација и баба на свадба?
Бабата игра добро барем 10 минути!
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.088
Поени од реакции
21.553
Што е разликата помеѓу автомобил со добра каросерија а слаб мотор и добро нашминкана а ружна, евтина проститутка?
- Нема!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.108
Koja je razlika između konobara i ginekologa?
Nema je.
Obojica rade tamo gde se drugi zabavljaju.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.088
Поени од реакции
21.553
Која е најлошата спојка во животот?
- Склероза и пролив. Трчеш а незнаеш каде.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.406
Поени од реакции
54.949
Што е заедничко за подморница и WindowsOS ?
- Штом отвориш прозорец, почнуваат проблеми
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.108
Kakva je razlika između političara i dame?

Pa evo je: kad političar kaže DA to znači MOŽDA, kad kaže MOŽDA to znači NE a nikad ne kaže NE jer ne bi bio dobar političar.

Dama kada kaže NE to znači MOŽDA, kada kaže MOŽDA to znači DA, a nikad ne kaže DA jer ne bi bila prava dama.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom