Почина кралицата Елизабета Втора

Член од
13 април 2021
Мислења
2.552
Поени од реакции
8.934
Народот е многу скептичен кога е во прашање Чарлс, а како и да не биде со оглед на турбулентниот живот. Pro Diana!

Говорот не му е лош,
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
21.603
Поени од реакции
34.815
Народот е многу скептичен кога е во прашање Чарлс, а како и да не биде со оглед на турбулентниот живот. Pro Diana!

Говорот не му е лош,
што е Чарлс крив што она се фукала со кој ќе стигне? Он е крив што бил рогоња можеби.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.076
Поени од реакции
10.741
Како ви успева три деноноќија по ред да ги наредите дури 8 (ОСУМ) страници на тотално безначајна дискусија ?

Починал некој си монарх, тотално безбачајна личност за Македонија и Македонците, тотално безначајна за балканските држави - со исклучок на Гејлада, се разбира - а да бидеме искрени, тотално безначајна и за светот.

Толку немате со што да тепате слободно време и досада ?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.381
Поени од реакции
6.683
Народот е многу скептичен кога е во прашање Чарлс, а како и да не биде со оглед на турбулентниот живот. Pro Diana!

Говорот не му е лош,
Супер човек си е, плус на иста бранова должина сте според друг негов убав говор:

Како ви успева три деноноќија по ред да ги наредите дури 8 (ОСУМ) страници на тотално безначајна дискусија ?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.076
Поени од реакции
10.741
Член од
12 март 2009
Мислења
18.957
Поени од реакции
14.559
се жали на ФБ новинарката Мери ( ех шарена) дека власта ја пљачка државата со огромни хонорари за партиски паразити...
Јас предлагам да Го Признаеме Чарлс за крал, доволно е само да ги УКИНЕ СИТЕ политички партии... Поефтино е, еве нека доаѓа у ех вилата на Тито во Охрид, ќе му ги дадеме и сите Лебеди и Пастрмки :cool:
Всушност за тоа треба референдумско прашање...
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
16.709
Поени од реакции
18.830

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.091
Поени од реакции
2.702
Зарем смртта на кралицата е побитна од илјадници дечиња жртви од Британците, Македонците од Егејот со напалм бомбардирањето, Аргентинците во Фокландските острови, дечиња во Авганистан, Ирак, Либија, Сирија???

Богатството нивно изнесува 30 трилиони фунти од пред векови натрупано со одземање на природните богатства од Афричките земји и од Азиските.

Башка и тоа што обичните граѓани на Велика Британија плаќаат високи даноци за да има за нив.

А пак здравството во Велика Британија како функционира??? Добро е само за членовите на Британската кралска фамилија, Принцовите, Лордовите, и сопствениците на компаниите Бентли, Јагуар, Астон Мартин, Ролс Ројс... Само еднаш да кивне некој од нив ќе се ангажира колона од лекарски тим...

А пак тешко на обичен човек да се разболи од сериозна болест во Велика Британија доколку нема пари. Кога ќе појди во болница лекарите ич не го ебаваат.

Се сеќавате ли пред некоја година кога војник/гардиста паѓа во несвест кога надвор кралицата Елизабета држеше говор и никој не реагираше за да му помогне...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
7.866
Поени од реакции
18.200
Од сигурни извори-И Хари Потер бил влав.
Па како да не бил влав ?!
Како може мајка му и татко му умрени на 30тина години да му остават толкаво богатство а на Рон со двајца родители цел живот вработени во министерство да треба да мења чорапи со 6 браќа и 1 сестра ?!
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
5.565
Поени од реакции
17.339
Среќа ова се случи во демократска Британија а не во тоталитарна Кина.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom