Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
3 април 2011
Мислења
31
Поени од реакции
2
Видете, вие работите со тоа и немам намера да ви се правам паметна околу тоа.
Многу културно прашав за мислење тука на форумот, ама кога нема секој култура исто да одговори , тоа е.
Iphone 6 i 6 plus излегоа скоро, па и нормално би било колку толку да падне цената на 5s нели?
Да не должиме со цинизам, во ред е .
Крале, Ви благодарам на одговорот.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Видете, вие работите со тоа и немам намера да ви се правам паметна околу тоа.
Многу културно прашав за мислење тука на форумот, ама кога нема секој култура исто да одговори , тоа е.
Iphone 6 i 6 plus излегоа скоро, па и нормално би било колку толку да падне цената на 5s нели?
Да не должиме со цинизам, во ред е .
Крале, Ви благодарам на одговорот.
Mора малце да се шалиме нели :)

5ката се уште се продаваше по 320е до пред 2-3 недели. Тоа значи 5S ќе биде таа цена за една година.
 
Член од
3 април 2011
Мислења
31
Поени од реакции
2
Поентата ми беше дали за месец дена ете на пр. би паднала цената за 50е. Нов сега е 31.000 , е ако нареден месец биде 27-28000 па мака ќе ми биде, кога веќе решив да дадам кеш , секој денар се брои :)
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Зa месец тешкo, нo oд јaнуaри сигурнoнќе пoчне дa пaѓa

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.730
Поени од реакции
15.253
Имам htc Desire X и често ми се дешава телефонот да ми се исклучи. У рандом момент, а најчесто у сред телефонски разговор шо најмногу ме нервира. Што би можело да биде, хардверот нешто или софтверски проблем?

На интернет како што читам за овој проблем, мислењата се поделени. Сакам и вашите да ги прочитам.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.990
Поени од реакции
1.823
Имам htc Desire X и често ми се дешава телефонот да ми се исклучи. У рандом момент, а најчесто у сред телефонски разговор шо најмногу ме нервира. Што би можело да биде, хардверот нешто или софтверски проблем?

На интернет како што читам за овој проблем, мислењата се поделени. Сакам и вашите да ги прочитам.
Најверојатно батерија
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Поентата ми беше дали за месец дена ете на пр. би паднала цената за 50е. Нов сега е 31.000 , е ако нареден месец биде 27-28000 па мака ќе ми биде, кога веќе решив да дадам кеш , секој денар се брои :)
До јануари можеби цената ќе падне 50тина евра. Тоа ќе се случи и меѓу јануари и март, така да буквално се исто ти е кога ќе го купуваш. Ако имаш собрано пари - не чекај!
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.713
Поени од реакции
2.802
Јас не чекам можам дури и веднаш да купам ама пак чекање :D


Sent from my iPad 3 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.990
Поени од реакции
1.823
Каде можам да купам нова?
Имам со одличен квалитет ... ама од вторник тек барај ме
исто така провери твојата батерија дали е надувана (здебелена) трудна :D
 
Член од
21 април 2008
Мислења
203
Поени од реакции
53
тел ми се поеба пред некој ден
го вклучам,го прикаже логото и пошетната слика и за секунда се гаси... и пак сам се пушти и пак гасење...се така у круг се додека не извадам батерија,, :D

што може да е проблем и колку кошта
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.990
Поени од реакции
1.823
тел ми се поеба пред некој ден
го вклучам,го прикаже логото и пошетната слика и за секунда се гаси... и пак сам се пушти и пак гасење...се така у круг се додека не извадам батерија,, :D

што може да е проблем и колку кошта
А што телефон?
 
Член од
22 февруари 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Луѓе, ми треба помош.. незнам дали да го земам овој телефон https://www.amc.com.mk/ShopDetal.aspx?ArticleID=42192&i=1106&l=MK&q=&SupplierArticleID=&Action=1
Ај кажете ми дали лагира и дали батеријата умира за брзо време, кажете ми ваше мислење..
Кoнкретнo сo телефoнoв немaм искуствo, нo пoЛoш ,,бренд,, oд квaрт немaм сретнaтo. Би ти препoрaчaл сo тие пaри дa си купиш нештo прoверенo.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom