Повраток на ДДВ за физички лица? (Мој ДДВ)

Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Да,на https://mojddv.ujp.gov.mk со истите мејл и пасс неке да ме уклучи.
Требаа да овозможат на андроид апликацијата да се проверува тоа а не посебна веб апликација да пуштат.
знаеш зошто те прашав? оти и ја прво се збунив за лозинката. Мислв дека е онаа што ја бара апликацијата за скенирање, 4 дигит кодот па додека ми текна... :)
што знам, ако со истите можеш да влезеш во е-персонален данок би требало да работи и со оваа веб страна. Ако веќе не може, ќе треба или телефонски да ги прашаш кај да се обратиш или да одиш директно кај нив. Без везе ама не гледам друго решение.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ski
Член од
2 јануари 2012
Мислења
234
Поени од реакции
281
здраво дечки.... ја видов темава па да прашам нешто ако може.... некаде прочитав дека било забрането да се скенираат фискалните сметки од кабелските оператори што ги издаваат. сега дали е точно тоа пошто еве веке се појави можност да се избришат таквите фискални. молам за одговор и секое добро.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Да,на https://mojddv.ujp.gov.mk со истите мејл и пасс неке да ме уклучи.
Требаа да овозможат на андроид апликацијата да се проверува тоа а не посебна веб апликација да пуштат.
Провери пасвордо може го грешеш. И јас го погрешив 2-3 пати. Да не го пишеш на пасвордо од емаило? На УЈП коа се регистрираш и там бираш пасворд со обавезна голема буква и посебен карактер.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ski
Член од
1 септември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
Здраво имам проблем со апликацијата пред 2 недели се супер скенирав и еве некна ме одлогира од апликацијата пробав да се логирам не сака пробав пасворд да не сум згрешил па го ресетирав пасс и после пак нејкеше сега не можам да се логирам некој да не има предлог како да го решам проблемот ?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Здраво имам проблем со апликацијата пред 2 недели се супер скенирав и еве некна ме одлогира од апликацијата пробав да се логирам не сака пробав пасворд да не сум згрешил па го ресетирав пасс и после пак нејкеше сега не можам да се логирам некој да не има предлог како да го решам проблемот ?
Па иди и у УЈП они нека се замараат малце. И така само ги потат гзовите безделно.
 
S

ski

Гостин
Здраво имам проблем со апликацијата пред 2 недели се супер скенирав и еве некна ме одлогира од апликацијата пробав да се логирам не сака пробав пасворд да не сум згрешил па го ресетирав пасс и после пак нејкеше сега не можам да се логирам некој да не има предлог како да го решам проблемот ?
Пробај со нов пасворд,мене така ми правеше со веб апликацијата сменив пасворд и со новиот ме логира.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.738
Здраво имам проблем со апликацијата пред 2 недели се супер скенирав и еве некна ме одлогира од апликацијата пробав да се логирам не сака пробав пасворд да не сум згрешил па го ресетирав пасс и после пак нејкеше сега не можам да се логирам некој да не има предлог како да го решам проблемот ?
исто и мене, мислам дека треба наново регистрација...
 
Член од
1 септември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
исто и мене, мислам дека треба наново регистрација...
Пробав и друга регистрација истото го прави изгледа треба да се иде до УЈП немам појма
Автоматски споено мислење:

Пробај со нов пасворд,мене така ми правеше со веб апликацијата сменив пасворд и со новиот ме логира.
Не друже мене и со нов пассворд истото го прави
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.738
Пробав и друга регистрација истото го прави изгледа треба да се иде до УЈП немам појма
Автоматски споено мислење:


Не друже мене и со нов пассворд истото го прави
бев регистриран пред 7-8 години, тогаш земав дивиденда... кога престанаа да даваат, не користев; оваа година сакав даа се активирам ама никако не можев , па синот повторно ме регистрираа, не знам точно што напраи ама успеа.. но сега со одлогирањето упрскаав, инаку само ПИН на мобилниот ставав, пасворд не воопшто..
можеби има некој проблеми со некој верзии Виндовси, па често и Гоогле и ФБ знаат да заебаваат, посебно демек твојата конекција не е приватна , бла бла.. ( на Телекабел сум)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.738
Па иди и у УЈП они нека се замараат малце. И така само ги потат гзовите безделно.
толку имаме кадар... нели и КМБ падна, па сега денес и Централен Регистер... прееска ми доаѓа меил од Водовод дека има нова сметка; како и толку пати до сега сакам да се најавам ама сега НЕЌЕ, не мрда... кликам заборавена лозинка и нешто пишува на англиски Дата Базата била преполна, те не постоиш како јузер, бла бла... утре ке им се јавам...
убаво кажуваа некој порано, српска изрека , видела жаба да се коњ поткива
.. јасно е сега , се форсира без хартиени смеки, плаќање од дома, ама колку сме спремни ??
 
Член од
1 септември 2019
Мислења
15
Поени од реакции
2
ХАХАХ УЈП Се што скенирав порано имав доста сметки ете сега се е избришано се ее мафија народе мафијаа иначе го решив проблмот отидов до ујп таму ме активираа али претходнио данок не го вратија а имав доста сметки скенирано над 3000 денари МАФИЈА
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Ако јули и август имам повраток под 600 денари а за септември имам над 600 денари, дали остатокот од септември би се префрлил некаде? Ако да, дали во истиот квартал или во нареден? И друго прашање, дали сметките од надополнување на кредит на припејд можат да се скенираат?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.738
ХАХАХ УЈП Се што скенирав порано имав доста сметки ете сега се е избришано се ее мафија народе мафијаа иначе го решив проблмот отидов до ујп таму ме активираа али претходнио данок не го вратија а имав доста сметки скенирано над 3000 денари МАФИЈА
и мене ми одговорија, за е-ппд морало лично да се дојде, со хартија, не можело електронски, а и јас имав доста скенирано
 

Kajgana Shop

На врв Bottom