Пливање на ОИ Рио 2016

Член од
7 ноември 2009
Мислења
51
Поени од реакции
12
Зошто нема на олимпијадава по 50м грбно, градно и пеперутка. Го има на светските првенства по пливање а како што гледам нема да ги има овие три дисциплини во Рио, зошто е тоа така?
 
На врв Bottom