Платата во техномаркет - продавач

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.194
Поени од реакции
322
Дали некој знае како се движи платата,фиксна проценти ... ?
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
деветдесет илјади, повеќе не верувам
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
Нека не те лажат другариве плата било толку и толку.
Да на почеток е мала околу 9000 до 11000макс
Ама пази прва година душата нема да знаеш кај ти е али затоа после ти ја покачуваат и плата и бенефиции.Значи пред се гледаат лојалност.После првата година самите те викаат на разговор и ти велат дека ради доброто работење на фирма бла-бла одлучувме да им дадеме повисоки примања на вработените со цел уште повеќе да ги стимулираме да работат повредно и затоа сега вашите примања се од 13,000 до 15,000ден.
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
73
Поени од реакции
39
Значи за да стигнеш приближно до просечната плата во Р.М. од 20.500 ден. треба да се окозиш од лојалност (работа). :-(

Sent from my U8600 using Tapatalk 2
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.830
Поени од реакции
2.032
Да, да бидеш лојален 1 година, ама може да ти кажат дека не си се покажал па да попиеш отказ. И повторно да примат наместо тебе некој за 9000.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.194
Поени од реакции
322
Нека не те лажат другариве плата било толку и толку.
Да на почеток е мала околу 9000 до 11000макс
Ама пази прва година душата нема да знаеш кај ти е али затоа после ти ја покачуваат и плата и бенефиции.Значи пред се гледаат лојалност.После првата година самите те викаат на разговор и ти велат дека ради доброто работење на фирма бла-бла одлучувме да им дадеме повисоки примања на вработените со цел уште повеќе да ги стимулираме да работат повредно и затоа сега вашите примања се од 13,000 до 15,000ден.
ова од сигурни извори? :)
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Za Tehnomarket ne znam no Neptun pocetna 15 000.Ako ja naucis rabotata i artiklite 18 000 i plus procent na profit na prodavnicata i nikogas ne se pod 25 000.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.572
Za Tehnomarket ne znam no Neptun pocetna 15 000.Ako ja naucis rabotata i artiklite 18 000 i plus procent na profit na prodavnicata i nikogas ne se pod 25 000.
Не е точно. Мене пред 6 месеци, ми понудија првот месец 8000 вториот 9000 и третиот 10 000 кои се водат како обука, а после тоа ако се задоволни од мојата работа, 12-13 000+ процент од продажба. Значи нема повеќе од 15-16 000 да биде платата. Ја одбив оваа понуда, а можда требаше да ја прифатам.
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Не е точно. Мене пред 6 месеци, ми понудија првот месец 8000 вториот 9000 и третиот 10 000 кои се водат како обука, а после тоа ако се задоволни од мојата работа, 12-13 000+ процент од продажба. Значи нема повеќе од 15-16 000 да биде платата. Ја одбив оваа понуда, а можда требаше да ја прифатам.
тоа им е само трик.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom