ПОМОШ ИТНО

Член од
20 јули 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
здраво дечки имам апарат мал марка HIMPEX 4.0 MEGAPIXEL RABOTI SO BATERII 2 I MEMORISKA OD 1GB GO KORISTEV PRED NEKOE VREME ISEGA STAVAM BATERII SE VKLUCUVA I EKRENCETO I SLIKATA NA EKRANCETO BESE KAKO RASIPANA I KAMERATA SE ISKLUCI A OKCETO NA KAMERATO ili kako se vika okular ne se zatvara i ne se vrakja na mesto nego stoi kako otvoren kazete resenie so da pravam bidejki nemozam na majstor da go donesam evakov e samo bez polnac rabori na 2 baterii http://www.okazii.ro/catalog/18276359/Himpex-Digiart-430.html#galerie
ve molam za pomos
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
здраво дечки имам апарат мал марка HIMPEX 4.0 MEGAPIXEL RABOTI SO BATERII 2 I MEMORISKA OD 1GB GO KORISTEV PRED NEKOE VREME ISEGA STAVAM BATERII SE VKLUCUVA I EKRENCETO I SLIKATA NA EKRANCETO BESE KAKO RASIPANA I KAMERATA SE ISKLUCI A OKCETO NA KAMERATO ili kako se vika okular ne se zatvara i ne se vrakja na mesto nego stoi kako otvoren kazete resenie so da pravam bidejki nemozam na majstor da go donesam evakov e samo bez polnac rabori na 2 baterii http://www.okazii.ro/catalog/18276359/Himpex-Digiart-430.html#galerie
ve molam za pomos
ако не работи само екранчето тогаш најдобро е да се однесе на мајстор за да го провери флет кабелот дали е добар или некој друг контакт помеѓу електрониката и екранот.

а искрено да ти кажам мислам дека не се исплати да го поправаш тој апарат. Секако ке ти земат околу 1000 денари а веке за 4 5 илјади имаш нов модел.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
најверојатно е до батериите
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
35
Поени од реакции
0
pa ke go frlam ke zi zemam nov ova mi e najstaro so go imam doma imam vakvi ponovi 2 2 kameri za snimanje edna kamera so hard disk ama da bese nekoj mal problem ke go namestev sam a vaka bole u kanta pa ke kupam nesto novo sepak fala i POZZ
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.014
Поени од реакции
2.155
Едвај наидов на тема во врска со проблеми на апаратот.

Ми падна утрово апаратот од раце додека сакав да го вметнам во фотрулата...
Апаратот слика,има блиц но екранот е бел.Не покажува ништо.
До што е проблемот?Дали да го однесам на мајстор?И колку пари би чинела поправка доколку може да се направи?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.200
Едвај наидов на тема во врска со проблеми на апаратот.

Ми падна утрово апаратот од раце додека сакав да го вметнам во фотрулата...
Апаратот слика,има блиц но екранот е бел.Не покажува ништо.
До што е проблемот?Дали да го однесам на мајстор?И колку пари би чинела поправка доколку може да се направи?
сигурно дека треба да го однесеш на сервис, тие ќе ти кажат колку чини - ако не ти се исплаќа - не мора да го поправаш.
 
На врв Bottom