Огласи за цимер/ка

Член од
8 октомври 2009
Мислења
760
Поени од реакции
361
Се бара стан со цимер/и во Скопје. Пожелно е во Центар, Аеродром или К. Вода.
 
Член од
24 август 2012
Мислења
19
Поени од реакции
1
ИТНОООО ! Итно се бара цимерка за довособен стан во карпош 2 за месец јануари. Кирија е 180 евра за сите три заедно. За подетални информации пишете лп.
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
50
Поени од реакции
5
Цимерка една за од јуни, друга за од јули месец карпош информации во порака
 

Флојдерка

Together we stand, Divided we fall..
Член од
7 април 2012
Мислења
336
Поени од реакции
340
ИТНО!!! Барам цимерка за во Ѓорче, Хром, може и Влае или Карпош 4.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Барам еднокреветна соба (Карпош,Ѓорче,Кисела вода,или во Аеродром) или цимер кој сака заедно да најдиме стан и да ја делиме киријата и сметките по пола.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
42
Поени од реакции
3
Се бара цимер кој сака заедно да најдиме стан и да ја делиме киријата и сметките по пола за во Прилеп од следната академска година. Јас ќе одам прва година на Економски Прилеп. Заинтересирани нека пишат пп
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Бараме цимер за во Скопје, населба Пролет. Имаме стан, во истиот седиме 6 години, условите се добри. Контактирајте ме во приватна порака за подетални информации. Има место за одма вселување.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Добро бе како наоѓате такви станови за 2ца а по 3-3500 денари со сметки не ми се верува. На пазар3 се е од 200евра па натаки, а под 200 е крш исто како у студентски...Ми треба добар стан центар/капиштец/карпош1, нешто под 200 евра за 2ца, некој информации?

@Network Има таму нешто слободно у зградата кај шо е никоб или у тие куќите на уличката кај шо си? Познато ми е местото и мислам дека е топ. Пиши ПП.
 
Член од
3 декември 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Цимер(и) идни студенти, со најден стан или заедно да најдеме. Најмногу би ми одговарало некој што планира да се запишува на некој од техничките факултети (ФИНКИ, ФЕИТ, Машински). Контакт acee.a@hotmail.com
 
Член од
12 април 2012
Мислења
23
Поени од реакции
2
Барам цимерка од стоматологија или општа медицина во досега невселен стан кај Веро Џамбо од 1 септември,станот е на 3 кат со лифт и сопствено парно.Контакт: 072 225 203
 
Член од
2 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Бараме цимерка/и за стан во близина на Веро Џамбо (заедно да го бараме). Подетални информации во ПП
 
Член од
8 септември 2012
Мислења
42
Поени од реакции
4
Se baraat 2 cimeri/cimerki za vo stan vo Avtokomanda vo Skopje,stanot e vo odlicna sostojba so parno , 2 cata cimeri treba da ja delat ednata soba ... zainteresiranite neka mi pisuvaat vo pp[DOUBLEPOST=1406321552][/DOUBLEPOST]Se baraat 2 cimeri/cimerki za vo stan vo Avtokomanda vo Skopje,stanot e vo odlicna sostojba so parno , 2 cata cimeri treba da ja delat ednata soba ... zainteresiranite neka mi pisuvaat vo pp
 
Член од
12 април 2012
Мислења
23
Поени од реакции
2
Бараме цимерка/и за стан во близина на Веро Џамбо (заедно да го бараме). Подетални информации во ПП
Јавете се на тел.072 225-203 ,ми требе една цимерка за стан кај Веро Џамбо.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Барам цимер/и кои ќе седат во близина на техничките факултети(МФ,ФЕИТ,ФИНКИ)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Барам цимерки за стан во посебна соба во Аеродром, Ново Лисиче евентуално Центар за од септември со веќе најден стан или заедно да бараме. Јас сум на Детективи и безбедност на ФОН на постдипломски т.е 5та година. Минатата година си поминав многу лошо, па затоа барам сериозни девојчиња без разлика дали се вработени или студентки, кои заеднички ќе ја сносиме одговорноста и делиме работата во станот (се мисли на одржување на хигиена) кои ќе знаат кога е време за гости и забава. Не сум против забави и гости но да не е претерано рано наутро пуштање музика и доаѓање на гости или доцна во текот на ноќта. Возраста не ми е битна, јас сум 23 години. Прифатлива цена до 4500 денари максимум. Ве молам пишете ми на trajkovska_daniela@hotmail.com
или на ФБ https://www.facebook.com/trajkovska.daniela.1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom