Огласи за цимер/ка

Дискусија во форумот 'Образование' започната од elena2402, 2 септември 2007.

 1. johnny-bt

  johnny-bt

  Член од:
  3 февруари 2011
  Мислења:
  7
  Допаѓања:
  0
  Барам цимери/ки за од септември во Скопје. Немам стан, па ако се договориме со некого ќе бараме стан заедно. Мене ми треба стан во близина на Правен/Економски/Филолошки/Филозофски факултет, не ми треба некој луксуз, доволни ми се елементарни услови за живот и мир нормално.
  Ако е некој заинтересиран - 076-685-515 (Луѓе од Jугозападна Македонија имаат предност, не дека ми сметаат луѓе од други краеви, ама сепак би било пофункционално да имам некои од Битола-Охрид-Прилеп за враќање дома ова она...)
   
 2. apples

  apples

  Член од:
  7 јуни 2012
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  52
  Ние сме 2 девојчиња, бараме цимерка за од септември за во Карпош 1 / Карпош 2, за во најден стан или заедно да бараме
   
 3. Breathnic

  Breathnic

  Член од:
  26 јуни 2012
  Мислења:
  167
  Допаѓања:
  134
  Значи вака, муж и жена, не бараат цимери, туку прашуваат дали може да се најде у Црниче/Пржино/Кисела Вода, гарсоњера у куќа/барака/гарсоњера (поентата е, ни треба кујниче врзано со соба за спиење, плус веце нели, докај пример 120 евра кирија и приоритет е да биде со греење на струја.
   
 4. dreamsatine

  dreamsatine

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Барам две цимерки за стан во Кисела вода. 60 евра. За повеќе информации пишете порака.
   
 5. Breathnic

  Breathnic

  Член од:
  26 јуни 2012
  Мислења:
  167
  Допаѓања:
  134
  Океј, ова не важи повеќе. :)

  Муж и жена, бараат цимери/цимерки два на број.
  Е сега, условите шо ги бараме се:
  - да бидат две одделни спални соби, една за нас, другата за двајцата цимери/цимерки.
  - од 200 до 220 евра да биде киријата за целиот стан.
  - перална за алишта.
  - да биде у безбедна населба, пожелно Пржино/Црниче/Кисела Вода.

  Фала многу.
  --- надополнето: 1 август 2013 во 18:24 ---
  Океј, ова не важи повеќе. :)

  Муж и жена, бараат цимери/цимерки два на број.
  Е сега, условите шо ги бараме се:
  - да бидат две одделни спални соби, една за нас, другата за двајцата цимери/цимерки.
  - од 200 до 220 евра да биде киријата за целиот стан.
  - перална за алишта.
  - да биде у безбедна населба, пожелно Пржино/Црниче/Кисела Вода.

  Фала многу.
   
 6. whiteout

  whiteout

  Член од:
  7 август 2009
  Мислења:
  115
  Допаѓања:
  16
  Барам цимерка, или цимерки за стан во Скопје, стан немам најдено, јас ќе се запишувам на фармација па да биде некаде во близина на комплексот на државна болница (таму е и фармација ако не се лажам?). Ако има кандидати нека пишат
   
 7. rakomet

  rakomet

  Член од:
  9 март 2013
  Мислења:
  756
  Допаѓања:
  379
  Барам цимер за Скопје ,заинтересирани пишете порака.
   
  На johnny-bt му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SoulflY

  SoulflY

  Член од:
  2 јули 2007
  Мислења:
  465
  Допаѓања:
  26
  Има некој потреба од цимер али за кратко...имам потреба да останам у скопје септември/октомври и евентуално ноември,ако има некој да издава соба или да му фали цимер може да ме контактира по ПП
   
 9. dreamsatine

  dreamsatine

  Член од:
  26 јули 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Барам цимерка за стан во Кисела Вода.
  Кирија 60 евра.
  Контакт 078 936 594
   
 10. computerpc

  computerpc

  Член од:
  13 август 2013
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Барам цимер во населба Мичурин,Аеродром , веднаш спроти автобуската/железничка станица.заинтересирани inbox!!
   
 11. man18

  man18

  Член од:
  7 март 2013
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  6
  Здраво :)
  Барам цимери/ки за во Битола.Имам најдено сместување,ефтино а и доста блиску до центарот.
  Еве мој е-маил кој е заинтересира нека ми пиши.
  klimca.94@gmail.com
  Поздрав
   
 12. DarkoG

  DarkoG Better then ever before.

  Член од:
  19 август 2008
  Мислења:
  683
  Допаѓања:
  76
  Поздрав
  Барам еден или двајца цимери за Карпош 1 или 2, доколку некој ќе студира на финки, феит и сл контактирајте да оформиме една екипа :)
  Ако седиме само двајца трошоците ќе бидат околу 100еур,а тројца 70-80еур
   
 13. Travie McCoy

  Travie McCoy

  Член од:
  8 февруари 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  2
  Барам Цимери или Цимерки а може и машки и девојчина нормално ако сакаат за во стан или спрат од куќа во Охрид.Заинтересираните нека ми пишат во порака.
  Ви благодарам
  --- надополнето: 15 август 2013 во 18:26 ---
  Барам Цимери или Цимерки а може и машки и девојчина нормално ако сакаат за во стан или спрат од куќа во Охрид.Заинтересираните нека ми пишат во порака.
  Ви благодарам
   
 14. apples

  apples

  Член од:
  7 јуни 2012
  Мислења:
  87
  Допаѓања:
  52
  Бараме цимерка за во Карпош 1 / Карпош 2. Контактирајте ме во порака
   
 15. Goxyto

  Goxyto #FinoAllaFine

  Член од:
  31 јануари 2010
  Мислења:
  2.476
  Допаѓања:
  2.423
  Некој да има потреба од кул цимерче?

  Позитивни страни: многу.
  Негативни: мислам дека хрчам и заглавувам по пола саат кога одам во вц.
  Пожелни локации: Центар, Аеродром, Карпош 1 и 2 или Тафталиџе.

  Пиши ми. :)
   

Сподели преку: