Мачиња на СП 2018 во Русија

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
6.681
Поени од реакции
10.703
Ne e ladno vo Rusija za po kratki ?
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.364
Поени од реакции
5.213
Шо слики сакаш друже? Уште со јакни одиме, пред 10 дена снег врнеше. :)
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.133
Поени од реакции
7.074
Меѓу попознатите мачиња на Светското Првенство во Фудбал 2018 во Русија, е мачорот Ахил.

Ахил е глув мачор кој веќе предвиде дека Русија ќе ја победи Саудиска Арабија во првиот натпревар од мундијалот, но не мора да значи дека навистина има јасновидечки моќи, со оглед на фактот дека Ахил претежно се занимава со бркање на глувци во вториот најголем музеј во светот - рускиот државен музеј Ермитаж во Санкт Петерсбург, поради што повеќе од очигледно е дека Ахил најверојатно секојдневно шета покрај руското знаме.

Russia’s ‘psychic’ cat Achilles predicts the winner of the opening World Cup game

Бидејќи Ахил веќе си има работа во Ермитаж, сигурно поголеми се шансите да остане жив после СПФ 2018 во Русија доколку неговата матична држава изгуби, односно да не заврши како октоподот Пол, кој мистериозно почина откако точно предвиде дека неговата матична држава Германија ќе изгуби од Шпанија во финалето на СПФ 2010 во Јужна Африка.

 
На врв Bottom