Македонци се степаа со Африканци во Перт

Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Знаев дека сликите не се од наши деца.
Кај сте виделе вие Македонци у странство да излегуваат по долна маица?! :P
Јас нашите по златниот синџир ги препознавам. Ако е у кола, обавезно музика реште, да се знае шо е фраерлук! Заостанати странци :D
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.220
Поени од реакции
4.555
Ne sme nie getoizirani nego crncugite vo pert. Vasata zaednica e getizirana vo melburn, potocno Dandenong, taman zaedno so srbite. Vas ve gazime vo Melburn, vo perth ve nema. :icon_mrgr: Inace i tuka ste isti gomna, imate fudbalski klub sponzoriran od cvekara, posto neli u toj biznis ima MNOGU pari....

Inace MIrrabooka e daleku od geto.... Prosecna cena na kuka (stara skapanica) e nekade $500 000, a prosecna zarabotka na lugeto sto ziveat vo naselbata e nad $1000 nedelno.
Аха, па со кои се тепаа црнците? Со албанци?
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
Ne sme nie getoizirani nego crncugite vo pert. Vasata zaednica e getizirana vo melburn, potocno Dandenong, taman zaedno so srbite. Vas ve gazime vo Melburn, vo perth ve nema. :icon_mrgr: Inace i tuka ste isti gomna, imate fudbalski klub sponzoriran od cvekara, posto neli u toj biznis ima MNOGU pari....

Inace MIrrabooka e daleku od geto.... Prosecna cena na kuka (stara skapanica) e nekade $500 000, a prosecna zarabotka na lugeto sto ziveat vo naselbata e nad $1000 nedelno.
Албанци од Косово и Македонија нема во Австралија. Претежно се од Албанија имигранти.[DOUBLEPOST=1402066698][/DOUBLEPOST]
Зошто вие не се интегрирате како што треба во Австралија, зошто се гетоизирате вака, зошто се тепате вака, нецивилизирани сте.
Не ви се криви албанците и таму.
Затвори во Австралија не се полни со Македонци како што се полни затвори во Европа со Албанци, а особено во Италија. Македонците втора и трета генерација се комплетно интегрирани со многу доктори, бизнисмени, професори, спортисти, а многу млади Македонци имаат и англиски имиња. Тоа што се подржуваат и враќаат 5 пати полошо кога се рчкаш со нив е само за поздрав. Македонците во Австралија не се познати таму како дилери, криминалци, макроа како што се Албанците познати насекаде.

Во Шведска Албанци се препознаваат од 3 километри по физиономија, стил на облекување, однесување, избор на автомобил. Како еден полов орган сите да ве правел.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.434
Поени од реакции
19.810
Македонци и Африканци? ... од која земја Африканци? зошто не кажале Европјани и Африканци ... :icon_lol:
Зарем имаат земја ???!!1 :confused:[DOUBLEPOST=1402067801][/DOUBLEPOST]
Зошто вие не се интегрирате како што треба во Австралија, зошто се гетоизирате вака, зошто се тепате вака, нецивилизирани сте.
Не ви се криви албанците и таму.
Учиме од Албанците како да се однесуваме во туѓа држава :coffee:
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.449
Поени од реакции
76.013
Аха, па со кои се тепаа црнците? Со албанци?
Со Роми, кои како Албанците кога ќе направат пиздарија по светот изненадно им текнуе дека се Македонци.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.434
Поени од реакции
19.810
Odlicno bas mi e milo, tamu i da ostanete.[DOUBLEPOST=1402025085][/DOUBLEPOST]
Vidi so ubo rekoj nasinecot tamu "Нашиот сонародник реагирал на навредите кон својата девојка и се случила кавга. Ова не е прва караница што се случува меѓу наши македонски момчиња и Африканци. И порано се случуваа, Африканците тука се многу агресивни и нашите реагираат - ни изјавија денеска нашите сонародници од македонската заедница Перт." Provocirale ovie afrikancive a makedoncinjata vo samo odbrana bile, za greota.
A вие исто во самоодбрана наоружани до зуби убивате деца !?!??! за греота одвај со ак-47 4 мажи се одбраниле од 5 деца со рибарски трски. :coffee:
 
Член од
1 март 2014
Мислења
283
Поени од реакции
73
A вие исто во самоодбрана наоружани до зуби убивате деца !?!??! за греота одвај со ак-47 4 мажи се одбраниле од 5 деца со рибарски трски. :coffee:
Treba da prestanes da gledas Sitel i Kanal5. Pod itno
 
Член од
1 март 2014
Мислења
283
Поени од реакции
73
Naprotiv, da gi gledav niv ke mislev deka ste koalicioni partneri ;)
Abe za greota ste vie makedoncite VMRO predavnici a zatoa gi glasate, SDSM se znae veke po golemi pro "*iptari" nema. Mediumite vi se site prodadeni dusi Sorosoidi, Evropa i skoro cel svet protiv vas uste kolku ke patite vaka? Ne sum videl po golem prostakluk od vasiot
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.108

Kajgana Shop

На врв Bottom