Луѓе што не чуваат домашни миленичиња

  • Креатор на темата Moon Child
  • Време на започнување

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Море и улични како ги имам бацувано :D Среќа не сум знаела тогаш за сите болести што може да ги имаат :D Да не заборавам да нагласам, и јас сум жива и здрава :P
Е, да, за уличните посебна прича. :icon_lol: Кога се враќав од школо, наидував на 2 кутриња, Моли и Хачи се викаа. (јас го дадов името на Моли многу личеше на мешавина од бордер коли, а Хачи беше домашно кутре името му беше дадено од сопственикот, и беше териер микс) и цело време си ги гушкав и бацував.. абе 100 кучешки тении имав, секакви болести закачив.:pos:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Е, да, за уличните посебна прича. :icon_lol: Кога се враќав од школо, наидував на 2 кутриња, Моли и Хачи се викаа. (јас го дадов името на Моли многу личеше на мешавина од бордер коли, а Хачи беше домашно кутре името му беше дадено од сопственикот, и беше териер микс) и цело време си ги гушкав и бацував.. абе 100 кучешки тении имав, секакви болести закачив.:pos:
Јас и друштвото од маало имавме црно-бело маче, Тоти го крстивме и после сфативме дека е женско зашто затрудне :pos: Ама и' остана името :) имаше и други мачиња ама не остануваа доволно долго за да добијат имиња.

Што ужасни родители сме имале што не' пуштале така :pos:
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.482
Поени од реакции
2.545
Тука во мојот град ако чуваш маче / куче во стан ќе те сметаат за ментално болен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom