Косово - изрешетано од проектилите на НАТО-агресорите на чело со САД

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Епа тоа обожавање е подобро познато како Србоманство(филство)..Поштетно здравје...:toe:
А обожавање на Америчко знаме и носење на разни јакни...??? Што е тоа...??? Или такви нешта не ти сметаат...??? Ај молим те... :kesa:
 

kikomcjuve

† ИС ХС - НИ КА †
Член од
29 декември 2007
Мислења
12.258
Поени од реакции
2.497
А обожавање на Америчко знаме и носење на разни јакни...??? Што е тоа...??? Или такви нешта не ти сметаат...??? Ај молим те... :kesa:
Ми сметаат..Кој рече дека не ми сметаат..Ама најмногу српско-бугарско-грчките...
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
А обожавање на Америчко знаме и носење на разни јакни...??? Што е тоа...??? Или такви нешта не ти сметаат...??? Ај молим те... :kesa:
Znaci, ja treba da nosam zname na Albanija, da si nosam maica so dvoglav orel, onaka crn na crvena pozadina, i da shetam po shirok sokak i da ne me jade kurot za nishto?

Taka?

Jas se slozuvam, sekoj ke si nosi ona shto toj saka, onaka kako shto toj se custvuva, i sekako komoditet primitiven faktor...
Ama toa ti e porazitelen fakt, ja ke nosam zatoa shto ja se custvuvam albanec, ama ti... Nekako cudno mi e ova...

Ne se krivi posle albanskite istoricari koa velat deka i vo minatoto i sega, makedoncite imale razlicen spektar na boi, vo odnos na nacionalno custvo... Aj da ne preteram... Dobar si... DOBAR SRBIN
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.800
Поени од реакции
1.031
Косово - изрешетано од проектилите на НАТО-агресорите на чело со САД


Според Српскиот весник Блиц е утврдено дека во војната на НАТО против Југославија, авионите F-16 на воздушните сили на САД,Германија,и Турција користеле муниција со осиромашен ураниум. Според податоците на војската на Југославија, околу 50 000 проектили со осиромашен ураниум се фрлени на 100 густо населени места во Косово, а 3 000 до 5 000 проектили се фрлени во Прешево, Бујановац, Врање и Црна Гора. Во овие места е регистрирано зголемување на радијацијата за 1 100 пати во однос на дозволеното ниво на контаминација.
Според експертите, во Косово се уште постои радијациа што можно е во иднина разни болести да се појавува.
Најмногу осиромашен ураниум е фрлен на просторот Призрен - Дечани, на самата граница помаѓу Албанија и Југославија од една и Македонија и Косово од друга страна.

Американските извори тврдат дека авијацијата на САД извршила 23.000 летови со удари врз 995 објекти и со фрлање на 25.000 тони експлозив и 3.000 крстосувачки ракети


Германските извори тврдат дека се извршени 37.465 воздушни полетувања, со исфрлување на 20.000 тони бомби и ракети.

Турските извори оперираат со проценти- Турција изврши 2.000 воздушни летови или 10,9% од вкупниот број воздушни напади врз Југославија.САД-Германија-Турција:smir:

Ама пак ги осудувам американците,германците и турците, сепак не смееја да употребуваат осиромашен ураниум.
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
155
Поени од реакции
46
Заради косовските албанци и србите си го јаделе стапот од осиромашниот ураниум. Нема што ова е еден голем поклон од САД,Германија и Турција.. Само незнам дали ова е намерно или ненамерно..
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.733
Поени од реакции
4.828
Васко Ефтов во потрага по вистината за битката за Косово, користена во огромни количини муниција со осиромашен ураниум,дури и плутониум, Косоварите излажани дека им е донесена лажна слобода,ами бавна смрт и полека истребување на нивниот род


не треба да си научник,обичен лаик ќе види дека онколошките болници се затрупани од Косовари,за жал тоа е болната вистина која сите треба да ја знаат
 

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.800
Поени од реакции
1.031
Целата емисија на Евтов.
[DOUBLEPOST=1461931451][/DOUBLEPOST]
Заради косовските албанци и србите си го јаделе стапот од осиромашниот ураниум. Нема што ова е еден голем поклон од САД,Германија и Турција.. Само незнам дали ова е намерно или ненамерно..
Намерно е бидејќи евреите тогаш имаа големо влиание во Германија и Турција. А за САД барем не коментирам. Таму се знае.
 
Последно уредено:
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.565
Поени од реакции
634
Васко Ефтов во потрага по вистината за битката за Косово, користена во огромни количини муниција со осиромашен ураниум,дури и плутониум, Косоварите излажани дека им е донесена лажна слобода,ами бавна смрт и полека истребување на нивниот род


не треба да си научник,обичен лаик ќе види дека онколошките болници се затрупани од Косовари,за жал тоа е болната вистина која сите треба да ја знаат
Јас да сум на местото на србите ќе ги тужам Американците Германците и Турците поради зулумот со осиромашниот ураниум.[DOUBLEPOST=1461961213][/DOUBLEPOST]
Целата емисија на Евтов.
[DOUBLEPOST=1461931451][/DOUBLEPOST]
Намерно е бидејќи евреите тогаш имаа големо влиание во Германија и Турција. А за САД барем не коментирам. Таму се знае.
Евреите се зачин.Без нив нема вкус.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.733
Поени од реакции
4.828
Јас да сум на местото на србите ќе ги тужам Американците Германците и Турците поради зулумот со осиромашниот ураниум.[DOUBLEPOST=1461961213][/DOUBLEPOST]
Евреите се зачин.Без нив нема вкус.
Србите и Косоварите треба да се обединети по тоа прашање, идните поколенија се засегнати од овој проблем
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
6.333
Поени од реакции
3.531
Стварно во заборавените краеви на Србија земјиштето е многу евтино, што не е случај со Косово, но не е е точно дека албанците купуваат во Србија, којзнае што им е целта со овие вести.
Патем тие краишта им се познати на албанците, пошто се до пред Ниш албанците беа мнозинство едно време.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
35.905
Поени од реакции
56.005
Нови височини во дисциплината - патетика, достигнаа Албанците, со именувањето улица во Приштина според синот на Бајден.
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.020
Поени од реакции
1.019
Заради косовските албанци и србите си го јаделе стапот од осиромашниот ураниум. Нема што ова е еден голем поклон од САД,Германија и Турција.. Само незнам дали ова е намерно или ненамерно..
НАМЕРНО ЗАР се сомневаш.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
35.905
Поени од реакции
56.005
Столтенберг: Бомбардирањето служеше за заштита на цивилите и за да се смени Милошевиќ
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, вчера рече дека многу луѓе во Србија сè уште имаат лоши спомени од бомбардирањето во 1999 година, но дека тоа било направено со цел да се заштитат цивилите и да се урне владата на тогашниот југословенски претседател Слободан Милошевиќ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom