Колекционери на Драгоцени Камења

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од mmakedonn, 21 мај 2014.

 1. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.778
  Допаѓања:
  12.538
  Стигнаа! :vozbud::vozbud::vozbud:

  [​IMG]

  Утре сабајле една групна фотка ќе направам. Немам место веќе.
  --- Споено дупло мислење, 13 јули 2017 ---
  Еве ги. :love:
  [​IMG]
   
  Последно уредено: 13 јули 2017
  На Vlatko_Gjorce, Bafra, Aleksandar91 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.778
  Допаѓања:
  12.538
  20170715_064458_001.jpg
   
  На icerici му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Vedicka

  Vedicka

  Член од:
  12 јули 2017
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  9
  Прекрасна колекција, од каде ги набавуваш? Освен кај Деко, кај нас има ли друго место од каде може да се купат? Дали тие на Бит-пазар тезгите се оригинал? Има една или две тезги само со камчиња....
   
 4. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.778
  Допаѓања:
  12.538
  Фала. :) Не се од Македонија.
  Не верувам на бит пазар да се вистински, ама има еден куп трикови да дознаеш дали се вистински. Само едуцирање му е мајката.
   
  На Vedicka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Vedicka

  Vedicka

  Член од:
  12 јули 2017
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  9
  Не знам дали прашањето е за овде, јас имам лампа од хималајска сол и иако сите ми викаат дека е автосугестија, јас чувствувам промена во просторот. Дали некој има таква лампа?
   
 6. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.778
  Допаѓања:
  12.538
  Јас имам. :)
  --- Споено дупло мислење, 17 јули 2017 ---
  Каква промена чувствуваш?
   
  Последно уредено: 17 јули 2017
 7. Vedicka

  Vedicka

  Член од:
  12 јули 2017
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  9
  Имам три лампи во три простории и пуштени се цело време кога сме дома. Се смени енергијата, поубаво е, похармонично, помирно.
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.778
  Допаѓања:
  12.538
 9. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.028
  Допаѓања:
  2.860
 10. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.778
  Допаѓања:
  12.538
  Charolite (лилјаковите), синиот е аура кварц(обичен горски, третиран со метал).
  А тој проѕирниот е горски, ама третира со сребро дава виножито сјај и се вика ангелски аура кварц.
   
  Последно уредено: 20 јули 2017
  На Црноризец Храбар му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.028
  Допаѓања:
  2.860
  Преубави браво.
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Vedicka

  Vedicka

  Член од:
  12 јули 2017
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  9
 13. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.778
  Допаѓања:
  12.538
  Имам неколку доверливи онлајн продавачи, again, не во Македонија. :)
  Не знам, ако не успеете да најдете, а имате желба, здравје некогаш кога ќе доаѓам во Македонија да ви донесам, или да ви испратам по пошта(мада ова ми е ризик).

  Морам да ви сликам нешто кое мене ме восхитува ептен...

  20170725_154248.jpg

  Од толку лодолити некои ги продавам, со некои правам накит, ама овие неколку срце не ми дава ниту да ги продадам, ниту да ги искористам за накит. :)
   
  Последно уредено: 25 јули 2017
  На Mikja, Vlatko_Gjorce, langelina и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  16.227
  Допаѓања:
  14.872
  Бојата на светлото го прави тоа, поготово ако свети околу 3500 келвина.
   
  На Vedicka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Vedicka

  Vedicka

  Член од:
  12 јули 2017
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  9
  --- Споено дупло мислење, 27 јули 2017 ---
  :ljubove:
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: