Кои авиони ја прелетуваат нашава земја?

  • Креатор на темата Daddy
  • Време на започнување
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
На странава www.flightradar24.com/ можете да ги следите сите авиони кои ја надлетуваат нашава земја.И не само нашава туку целиот свет.Можете да гледате авионот од која компанија е,со колкава брзина се движи и од каде до каде патува и др.
 

Attachments

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Види колку авиони има кај Шпанија, а кај нас само еден. :D
Capture.PNG

Добро ќе биде ако не се слупаат. :D
Capture.PNG
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
5 Авиони патуваат во моментов над македонија, интересна работа :)
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.079
Поени од реакции
11.470
Некако не се точни податоците, моментално треба да има 4 авиони а не се гледа ниту еден. Пред 15 минути се гледаше еден а го немаше на мапата.
Да не зборам што некои авиони исчезнуваат и се појавуваат од никаде на мапата.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
И тука не е*ат како сакаат, на еден авион како дестинација пишува
  • To: Thessaloniki, Makedonia (SKG)
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Па ногу авиони има, собраќајка како не прават:D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Само да го видит ова Обама, одма not responding ќе прајт странава :pos::pos::pos::pos::pos:
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Нема авиони зашто за да се гледаат на странава, како што читав треба сигнал да има и авионот и антени во земјава, така да не е баш најпрецизна.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
прецизна е доста :) над мене секоја минува минува по 1 некогаш и два.. и стварно се гледа на небото :X3:
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Па ногу авиони има, собраќајка како не прават:D
Истиот принцип како птиците пресленици и општо за сите птици,летаат во јата од 100.000 птици а никогаш не се маваат една со друга...истиот принцип е и со авионите :)
 
O

Orion.

Гостин
Не е можно во Грција да нема ниту еден авион
 

Kajgana Shop

На врв Bottom