Книга на жалост за Тоше

Член од
22 октомври 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
Се сто се случува во последнава недела ми е толку нереално...

Rest in peace...
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
183
Поени од реакции
2
Луќето не се паметат по облеката што ја носат тие се паметат по нивните дела,а ти Тоше беше навистина голем човек

Почивај во мир

Едитирано од модератор: Споено.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Me boli dusata mi se rasparci srceto na toj proklet vtornik
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Дечкото е (ќе зборам во сегашно време, зошто Тоше не го чувствувам како да не е тука) најголемиот по кого цела Македонија тагувала (и не само Македонија) после Тито. Делата негови нека живеат во нас и само така Тоше ќе го чувствуваме меѓу нас.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
баш додека ја отворив темава ја слушам nothing else matters и се јави некое чудно чувство кај мене...
јас уште се немам збогувано со тоше на форумов дека не бев регистриран, па затоа сега ќе го направам тоа...
иако не го слушав додека беше жив сепак имав почит спрема него, ќе го памтам до крај на животот дека ја старви МАКЕДОНИЈА на карта

R.I.P. Тоше :(:(:(
 
Член од
24 март 2008
Мислења
68
Поени од реакции
2
Seuste sum vo sok...se si mislam deka e ngde na pat i cekam negova pesna....ama ne e taka....si zamina i cela Makedonija ja obvi vo taga...veke ne e se isto...se e tazno.....se nadevam deka si go pronajde svojot mir tamu gore....zaedno so angelite......
 
H

HITCH

Гостин
Најтешко е кога ќе дојде период за концерт на Тоше ........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom