Кастинг Талент Шоу ,,Тајно моја"

Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
По гледање на шоу програми како Икс фактор, Идол и Voice, срамно е да прифатам вакво нешто.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.492
По гледање на шоу програми како Икс фактор, Идол и Voice, срамно е да прифатам вакво нешто.
Од вакви коментари ние немаме ни естрада, ни пејачи. Сите наши пејачи поради неприфаќањето и плукањето по нив си го фатија патот за Србија или Бугарија и ете колку толку таму се прифатени. Факт е дека Икс Фактор, Идол и The Voice се скапи и атрактивни шоуа, но за наши услови и по толку години немање Македонско музичко шоу, и ова е добро.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
3.233
Поени од реакции
1.554
Од вакви коментари ние немаме ни естрада, ни пејачи. Сите наши пејачи поради неприфаќањето и плукањето по нив си го фатија патот за Србија или Бугарија и ете колку толку таму се прифатени. Факт е дека Икс Фактор, Идол и The Voice се скапи и атрактивни шоуа, но за наши услови и по толку години немање Македонско музичко шоу, и ова е добро.
Оваа не е музичко шоу, ова е кастинг зошто не разбирате,
е сега тоа што ќе пејат па така ќе ги бираат си е работа на продукцијата, значи нема да биде како оние шоуа, којзнае дали и ќе има телефонско гласање.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.984
Поени од реакции
1.086
Од вакви коментари ние немаме ни естрада, ни пејачи. Сите наши пејачи поради неприфаќањето и плукањето по нив си го фатија патот за Србија или Бугарија и ете колку толку таму се прифатени. Факт е дека Икс Фактор, Идол и The Voice се скапи и атрактивни шоуа, но за наши услови и по толку години немање Македонско музичко шоу, и ова е добро.
А кој е крив што немаме квалитетна естрада и продукција? Ние, публиката што сака нешто подобро и што видела нешто подобро или они што не знаат да направат нешто квалитетно?
За среќа, не гледам се што се нуди по овие гадни телевизии.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.118
Поени од реакции
5.862
Koлку пари, толку музика. Продукциите во Македонија немаат многу пари да искешираат за да се создаде нешто слично во квалитет како X Factor, Idol, The Voice.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.492
А кој е крив што немаме квалитетна естрада и продукција? Ние, публиката што сака нешто подобро и што видела нешто подобро или они што не знаат да направат нешто квалитетно?
За среќа, не гледам се што се нуди по овие гадни телевизии.
Секој си има своја вина. Најголемиот дел од пејачите се криви што воопшто не вложуваат, но и тие што вложуваат (читај Македонски пејачи кои на прсти се бројат) сепак се критикувани од дел од народот и тоа без причина. Едноставно кај нас некој да направи и најдобра песна и најлуксузен и најдобар спот, сепак ќе биде исплукан.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.965
Поени од реакции
3.442
Секој си има своја вина. Најголемиот дел од пејачите се криви што воопшто не вложуваат, но и тие што вложуваат (читај Македонски пејачи кои на прсти се бројат) сепак се критикувани од дел од народот и тоа без причина. Едноставно кај нас некој да направи и најдобра песна и најлуксузен и најдобар спот, сепак ќе биде исплукан.
Многу точно. Не само пејач, било кој да направи голем успех за нашата држава ќе биде феноменално испочитуван, сите ќе сме горди што сме негови сонародници, но тоа брзо ќе се заборави, следен неуспех.. одма ќе се плука по човекот ненормално, неверојатниот успех од претходно исто како и да не бил...
Конкретно за шоуво немам некоја позитивна оцена, далеку полоша организација од Идол, нема ни споредба. Навистина е друга поентата и не е тоа што се бараше во Идол, меѓутоа професионализмот на водители, жири, камери.. се говори за огромната разлика.
 
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.173
Поени од реакции
744
Слабо. Пак некој со врски штом го пуштаат во другиот круг. Дурловски не сака македонска музика, хаос
Игор не е музичар ама се разбира колку толку и таман е за шоуто, посебно за во жири ком.
Оваа што се зеде со водителот речи го, јака е ама за такво шоу во жири немој аман. Немаше која друга? Елена Ристевска можеше, Калиопи, Karolina, onaa od Area..
Промашено е оти Дурловски сам не се сака кутриот. Ја има најаката жена а таа не го еб,,, ни три посто. Плус копил е смрден, не знат колку пари имаат а тој и бара дел од единствениот дом, дел од станот на стринаму во Битола. Нечоек
Сара мејс, ми текна
 
Последно уредено:
K

kicodarker

Гостин
Слабо. Пак некој со врски штом го пуштаат во другиот круг. Дурловски не сака македонска музика, хаос
Игор не е музичар ама се разбира колку толку и таман е за шоуто, посебно за во жири ком.
Оваа што се зеде со водителот речи го, јака е ама за такво шоу во жири немој аман. Немаше која друга? Елена Ристевска можеше, Калиопи, Karolina, onaa od Area..
Промашено е оти Дурловски сам не се сака кутриот. Ја има најаката жена а таа не го еб,,, ни три посто. Плус копил е смрден, не знат колку пари имаат а тој и бара дел од единствениот дом, дел од станот на стринаму во Битола. Нечоек
Сара мејс, ми текна
Сум видел и поглупави коментари.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.473
Поени од реакции
1.264
Не е дека незнаат што барат ама стварно мислам дека требало на кандидатите да им се каже што може да пееат. За коментар кој се се пријавил па сеа има некој го фалат го буцкаат иди тио , а реално нема поим само колку да му се смеат на тв . За стуацијата на македонската музичка сцена сум пишувал на толку теми и пак ќе го кажам истото неможе да очекуваме самите да не си ја цениме музиката , а другите да очекуваш да ти ја ценат. Прост пример од овие што прават свирки Бени Нонстоп , Ѓоко Таневски итн. На свој репероар терат исклучиво српски и хрватски песни со една до две македонски песни. На нивните настапи ќе се запрашаш дури и која е оваа српска песна ама ете не ја пеам песната на Лозано пример или некоја од нивниот репертоар. Друг момент е само жалење и жалење без работа абе народот повеќе го слуша Саша Ковачевиќ , Жељко Јоксимовиќ , Џибони , Дино Мерлин.. Епа батки без вложување нема ништо со кампањски песни нема ништо без концерти нема ништо. Па боже мој кој по Тоше направи концерт ја не памтам ама ќе кажат он беше еден само што никој не работи од денешниве со Огнен , Весна , Копров,Костов,Рус значи да имаш мора да вложиш неможе да кренеш раце и да кажеш не ме слушаат а на настап да ја пееш ни сам те се нагледао 100 пати. Се надевам дека овој кастинг ќе промени многу работи.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.492
Добро е што паузираат со емитување, зошто со изборниве политичко платени програми ни 15 минути не траеше шоуво.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
530
Поени од реакции
432
Од вакви коментари ние немаме ни естрада, ни пејачи. Сите наши пејачи поради неприфаќањето и плукањето по нив си го фатија патот за Србија или Бугарија и ете колку толку таму се прифатени. Факт е дека Икс Фактор, Идол и The Voice се скапи и атрактивни шоуа, но за наши услови и по толку години немање Македонско музичко шоу, и ова е добро.
Ако немаш услови тогаш немој ни да се обидуваш. Или правиш или не!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.492
Ако немаш услови тогаш немој ни да се обидуваш. Или правиш или не!
Зар подобро е да се емитуваат по цел ден турски серии од тоа да се направи едно наше Кастинг талент шоу со колку толку средства?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom