Канарски острови: Тенерифе, Ланзароте, Гранд Канариа

Член од
13 март 2010
Мислења
322
Поени од реакции
393
Здраво на сите, вторник ќе патувам за Тенерифе па од тоа шо најдов по нет гледам доста од местата шо се за посета имаат бесплатен превоз, па дали рент а кар е непоходно и како е организацијата со паркинзи, доколку земам да не ми лупнат некоја казна? :oops:
 
Член од
22 април 2009
Мислења
331
Поени од реакции
133
Јас бев пред 5 години, мислам дека ти е подобро со рентакар, поготово што цените беа ептен прифатливи, јас платив 150 еур за 10 дена. За паркинг, колку што се сеќавам немав ама баш никаков проблем. Ако зимаш рентакар тогаш беше autorisen најдобар без конкуренција, за другите читав некои лоши муабети дека правеле превари. Убаво да си поминеш, Тенерифе е топ :)
 
На врв Bottom