Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408
Нема,некој што има видено не претпоставки :)
Имаше во Џамбо, во кесичка спакувана, црвена, жолта, зелена...обично за Велигден ја има на многу места...
Прашај ги продавачките, сигурно имаат у магацин, но гледав пред некое време.
Прашај и во Базаро, има и таму.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Каде има во Македонија да се купи или порача кровен шатор односно шатор што се мести на џип или слично возило ?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Kade mozam da najdam pokvalitetni penkala i dobar izbor i istoto da go izgraviram?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Kade mozam da najdam pokvalitetni penkala i dobar izbor i istoto da go izgraviram?
Дуќан за гравирање имаше во некој дуќан во ценар, на ќош од некоја од зградите(подрум, зградите од страна на плоштадот) што гледа кон булевар даме груев-делот после крај на партизанска, бред улицата што оди кај рекорд. Има некој кафич со лимарија над него. Улицата се вика маским горки-кон плоштад. За пенкала не знам.
Автоматски споено мислење:

Kade mozam da najdam pokvalitetni penkala i dobar izbor i istoto da go izgraviram?
Untitled.png
Не знам колку лесно се чита. Ама ова е тоа
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.570
Поени од реакции
5.975
Прашањево не е поврзано со каде можам да најдам, ама друга соодветна тема не можев да најдам па ќе го поставам овде.
За тие што се во Германија, дали е ок да спушташ слободно Торенти ко во МКД или веднаш ќе ти втаса писмо на адреса со 1000 евра казна? Дали користењето на VPN е од некаква корист, или и вака и онака имаат пристап до она што правиш?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Другар има или нема ? Тие што се за џипови обично се стандардни нема многу замарање.
Секој модел, секој производител има различни димензии. Различни методи на монтирање(ако воопшто може)
 
Член од
2 март 2016
Мислења
479
Поени од реакции
467
Прашањево не е поврзано со каде можам да најдам, ама друга соодветна тема не можев да најдам па ќе го поставам овде.
За тие што се во Германија, дали е ок да спушташ слободно Торенти ко во МКД или веднаш ќе ти втаса писмо на адреса со 1000 евра казна? Дали користењето на VPN е од некаква корист, или и вака и онака имаат пристап до она што правиш?
Зошто некој од мк не ти заврши работа, поевтино ќе те фати, ако сакаш можам да пробам да ти завршам работа, пиши ми во порака ако си заинтересиран. :)
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.570
Поени од реакции
5.975
Најдов решение за проблемот без Торент, Got sei Dank, ама ако се повтори ќе морам да барам некој од мкд, тогаш ќе ти пишам.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Прашањево не е поврзано со каде можам да најдам, ама друга соодветна тема не можев да најдам па ќе го поставам овде.
За тие што се во Германија, дали е ок да спушташ слободно Торенти ко во МКД или веднаш ќе ти втаса писмо на адреса со 1000 евра казна? Дали користењето на VPN е од некаква корист, или и вака и онака имаат пристап до она што правиш?
Користи VPN и барем за торенти немаш гајле. Не се осмелувај со германска IP да симињаш, им работат турбо службите.

VPN-от не е 100% заштита со тоа што ќе имаш странска IP, но за торент не одат толку длабоко да "копаат" и да стигнат до твојата примарна IP.
Проверено :)
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.570
Поени од реакции
5.975
Веќе ја бев отворил страната од која нормално си спуштам торенти во МКД.
И точно пред да се пробам со торентот или со магнетот си реков чекај да проверам дали овие се ригорозни по овие прашања.
Имаше и што да прочитам. Писма им праќале во рок од неколку дена, значи буквално секоја активност ти ја пратат. Еден ебано 'слободен' свет со посебен акцент на приватната сопственост.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom