Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
22 декември 2011
Мислења
2.003
Поени од реакции
4.160
и шо коа имаш 200 неоправдани, да не случајно те избркаат од школо :D :D :D и така и така нема деца веке. За толку неоправдани ке треба многу лажни оправданија има шанси да се јават на лекарот и да најебеш полошо :D :D :D Инаку треба да најдеш пример од оправдание со печат да го скенираш па некој некој да ти го направи во illustrator/corel па да го испринташ. 3 мин работа е, ама не се нафаќам на такви работи не ми требаат плус проблеми извини :D :D :D
200 неоправдани се 30 работни денови, нема шанси тоа така да помине со оправдања. Не е ова 2-3 дена па ајде матичниот ќе ти даде или ти ќе направиш, па само дај го на класниот. За толку дена треба лекарска комора да одобри.
Со над 25 неоправдани се паѓа година така да не знам како би се извадил од ситуацијава. Претежно знаат да ти ги бутнат под тепих неколку неоправдани и да ти речат префрли се во друго послабо школо. Ама овде имаме месец и пол неидење во школо, цело тромесечие, во незгодна ситуација е.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Здраво, каде во Скопје може да најдам Прегледај го приврзокот 371578
Би можел ова да го направиш секако доколку ти е потребно да ја поделиш водата на два дела, едноставно дупла нипла еден тештик и секако два ег вентили. А имаше пред некој ден реклама на facebook сличен оваков вентил ако ми излезе повторно рекламата ке ти го препратам линкот
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Каде да најдам од црните стикери/налепници за тегли за да пишувам на нив?

Знам има на Аliexpress и такви ддуги онлајн продавници ама не ми се чека повеќе време да ми стигне. Дали има во Jambo ова? Ако некој знае нека пише.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Каде да најдам од црните стикери/налепници за тегли за да пишувам на нив?

Знам има на Аliexpress и такви ддуги онлајн продавници ама не ми се чека повеќе време да ми стигне. Дали има во Jambo ова? Ако некој знае нека пише.
Пробај во некоја од книжарите да купиш црни А4 налепници или некој кој се бави со печатење па да ти ги испринта
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.686
Поени од реакции
5.712
Би можел ова да го направиш секако доколку ти е потребно да ја поделиш водата на два дела, едноставно дупла нипла еден тештик и секако два ег вентили. А имаше пред некој ден реклама на facebook сличен оваков вентил ако ми излезе повторно рекламата ке ти го препратам линкот
Ova e dupla cesma!
Na ednata strana primer Masina za pernje
Na druga kazanceto.
Prednosta e sto mozis da gi zatvoras sekoe za sebe.
Ili od Aliexpress za 20€ ili nekoj da ti donesi od Germanija AMA kosta ca. 60€


Jas ne bi go stavil nikogas zasto e preskapo za mizerniot kineski kvalitet . Imas mnogu poevtini resenija a istta rabota ja brkaat.

71Kx50-xWYL._AC_SL1500_.jpg 61OBTw6yQwL._AC_SL1200_.jpg
Ima na
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.618
Поени од реакции
8.485
1678877225559.png
Ваков тип батерија...земав од Логинг неисправни, има ли на друго место негде да се порача?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Боракс ми треба...
Ебан логинг...Пред неколку години барав некаков си УВ уред од нив. Ми се јави некој си незаинтересиран хипстер. Таков глас 500% сум сигурен дека припаѓа на некој ваков. 1679848363414.png Нормално како хипстер успеа на нерви да ми се качи и решив да ги отерам во ПМ у тој момент.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Каде можам да најдам чаши со интересен дизајн во Скопје? Особено ги барам оние кои кога е топла течноста во чашата таа има една боја, а кога е ладна друга боја, ама може и обични. Само во Веро Џамбо ми текнува, има некое друго место каде што има поголем избор?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.257
Поени од реакции
78.897
Каде можам да најдам чаши со интересен дизајн во Скопје? Особено ги барам оние кои кога е топла течноста во чашата таа има една боја, а кога е ладна друга боја, ама може и обични. Само во Веро Џамбо ми текнува, има некое друго место каде што има поголем избор?
Литература, Гоблин...
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.213
Поени од реакции
35.784
кои фирми држат квалитетни бои за кречење стан?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom