Каде може да најдам? (Општи прашања)

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
404
Поени од реакции
1.127
Екипа 5 души негде за сечење со резачки, ако знае некој да остави број.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
241
Поени од реакции
24
Препорачајте каде да барам квалитетни собни врати од кои сте задоволни во Скопје?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
225
Поени од реакции
97
Член од
25 јуни 2011
Мислења
100
Поени од реакции
15
Каде можам да го најдам серискиот број на ова пијано , и дали некој има представа за што модел станува збор ?
 

Attachments

Член од
20 октомври 2020
Мислења
225
Поени од реакции
97
Здраво дечки.
Денеска како и неколку дена претходно бев до кај печатницата близу Бит Пазар, позади автобуската што е (локација).
1630342737553.png
И претходно таму сум печател големи материјали (скрипти, книги) за мн. поевтино од тримакс, просветно дело и сл. Сега требаше да ми испечати една книга од ~900стр., но типот го нема. На вратата има ставено лист на кој пишува дека немало да се врати до 29-ти, но сепак го нема. Повторно ќе проверам за за неколку дена, но ме интересира дали некој од вас знае каде има други такви места кои печатат големи материјали за слични цени како овој ?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
2.600
Поени од реакции
18.008
Здраво дечки.
Денеска како и неколку дена претходно бев до кај печатницата близу Бит Пазар, позади автобуската што е (локација).
Прегледај го приврзокот 305224
И претходно таму сум печател големи материјали (скрипти, книги) за мн. поевтино од тримакс, просветно дело и сл. Сега требаше да ми испечати една книга од ~900стр., но типот го нема. На вратата има ставено лист на кој пишува дека немало да се врати до 29-ти, но сепак го нема. Повторно ќе проверам за за неколку дена, но ме интересира дали некој од вас знае каде има други такви места кои печатат големи материјали за слични цени како овој ?
Оди од карши во фотокопир Либро
мапа
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
28
Поени од реакции
4
Здраво дечки.
Денеска како и неколку дена претходно бев до кај печатницата близу Бит Пазар, позади автобуската што е (локација).
Прегледај го приврзокот 305224
И претходно таму сум печател големи материјали (скрипти, книги) за мн. поевтино од тримакс, просветно дело и сл. Сега требаше да ми испечати една книга од ~900стр., но типот го нема. На вратата има ставено лист на кој пишува дека немало да се врати до 29-ти, но сепак го нема. Повторно ќе проверам за за неколку дена, но ме интересира дали некој од вас знае каде има други такви места кои печатат големи материјали за слични цени како овој ?

Tuka treba da ima fotokopirnica unikopir, mislam se najniski so cenite od kopirnicite okolu fakultetite
 
Член од
26 август 2021
Мислења
11
Поени од реакции
6
Здраво. Дали некој знае каде можам да најдам некој убав планер?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.122
Поени од реакции
5.868
Здраво. Дали некој знае каде можам да најдам некој убав планер?
Не знам дали мислиш на вакво нешто

 
Член од
24 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
2
Каде можам да најдам убав термос, од кој повеке би ко гористел за чај? Овие обичниве/ефтиниве ми се ужас и имаат мирис на силикон кој ми го расипува пијалокот некако.

Најдов убави во Карес (https://kares.mk/product/etna-termos-300-ml/), но таму се е прескапо, и оваа е дури 1700 денари, па ако би можел да најдам сличен квалитет за поефтино, би било супер.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.069
Поени од реакции
26.524
Каде можам да најдам убав термос, од кој повеке би ко гористел за чај? Овие обичниве/ефтиниве ми се ужас и имаат мирис на силикон кој ми го расипува пијалокот некако.

Најдов убави во Карес (https://kares.mk/product/etna-termos-300-ml/), но таму се е прескапо, и оваа е дури 1700 денари, па ако би можел да најдам сличен квалитет за поефтино, би било супер.
Големина?
Види во Веро Џамбо, едно време имаа 500мл солидни грчки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom