Исмејување и вреѓање помеѓу децата

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Кога јас би била на власт во државава,би донела закон според кој децата кои навредуваат и тепаат други деца нема да можат да учат во нормални училишта.

Насилството е лошо и треба да се искорени.
Кој идиотизам, боже сачувај.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Незначи дека ако тренира боречка вештина дека ќе ги размава (и ако воопшто зајакне карактерно и физички), башка не е тоа филозофијата на боречките вештини.
Не мислев за боречките вештини дека те тераат на тоа, не сум стереотипен идиот како пола народ што мисли дека спортист = насилник. Инсинуирав на самодовербата која ќе ја придобие.
 
E

Epsilon

Гостин
Mnogu mudruvate i izbirate zborovi od recnik kako kojznae kolku da se razbirate ( ne deka jas se razbiram mnogu). Kako prvo i prvo, ovde se raboti za maloletnici, ne se ni 8mo oddelenci. Tuka roditelot najmnogu sto mozi da stori e da go izvesti klasniot rakovoditel ili da razgvara so roditelite na decata sto go maltretiraat.

Spored mene najdobro e da mu se kazhe na sinot odnosno da go nauchat sam da se odbrani. Vo zivotot idat mnogu zaebani raboti i da bide spremen na sekakov mindfuck.


Obicno tie sto gi zadevaat taka decata imaat visok energija ili ko mali ne bile so dovolno obrnato vnimanie od svoite roditelite i lujgeto sto go opkoluvaat i se "pretvoril" vo nesto..... stvarno glupo. :D


Da se vratam na temata, ako deteto place kaj mama da mu resi problemo so drugarite so ne mu podavaat topka ili mu pravat sopki... nisto ne prajme, ce bidi zasekogash zadevano na bilo kakov nacin.


Jas ne deka sum bil epten hrabar, ima situacii koga si se ispi4kal, ama vo klasot imavme tipce stvarno obemno i cesto maltretirase deca, ama nikogash ne mu se predavav, se tepav do posledno. Ne e taka lesno, kje mu vratis i kje se otkazhe... povekjepati se tepavme i nekako na krajo mu "prekipi" na site i go nashibavme jako.


Poentata mi e, da se nauci sam da se spravuva so situaciite (kolku sto e mozno povekje) i da se bori vo zivotot.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.274
Поени од реакции
78.922
Имаше еден ваков родител во нашиот клас, го заебававме син му бајаги.
После некои негови вакви изјави... и тој го јадеше :pos:.
ОК, вие сте излезени од уличната школа на харднакс. Со вас нема заебанции. Овие кај мене се мивки и ја поминав со тој блеф.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
ОК, вие сте излезени од уличната школа на харднакс. Со вас нема заебанции. Овие кај мене се мивки и ја поминав со тој блеф.
Каква улична школија бот ?

Ти ако сакаш да те заебаваат деца т.е. да станеш маалски кловн, да се бркаш со мали деца или тинејџери ОК. Со тоа само ќе ги храниш а тие ќе имаат причина плус да те зафркаваат.

Убаво кажа погоре, со тек на време (игнорирање) тоа ќе го снема.
Во твојот случај си можел да постапиш малку по педагошки.[DOUBLEPOST=1509749677][/DOUBLEPOST]
Не мислев за боречките вештини дека те тераат на тоа, не сум стереотипен идиот како пола народ што мисли дека спортист = насилник. Инсинуирав на самодовербата која ќе ја придобие.
Таман работа да те сметам како таква личност.
Друг е мојот муабет.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Кога јас би била на власт во државава,би донела закон според кој децата кои навредуваат и тепаат други деца нема да можат да учат во нормални училишта.
Насилството е лошо и треба да се искорени.
И на запад се има истиот проблем верувај ми, овој облик на насилство вербален секаде поминува не казнето многу е специфичен затоа е така, на јутјуб има мал милион видеа од документарци и емисии на ваа тема.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
И на запад се има истиот проблем верувај ми, овој облик на насилство вербален секаде поминува не казнето многу е специфичен затоа е така, на јутјуб има мал милион видеа од документарци и емисии на ваа тема.
Тепање е насилство, навреди и останато не е баш насилство.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Навредата е вербална форма на насилство !
Затоа ќе сте вакви мекуши и ќе ми плачете по вакви теми.

Извини, но со сета должна почит; доколку не знаете да се справите со ваков "проблем" = деца прават деца.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Тепање е насилство, навреди и останато не е баш насилство.
Постои како категорија во видовите насилства Вербално Насилство затоа го потенцирав така, инаку надвор од ваа категоризација дали е или не е насилство не сум паметен да дадам цврст став сеуште :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom