Има ли реално некаква ТРЕТА ОПЦИЈА?

Член од
31 декември 2013
Мислења
101
Поени од реакции
191
Што мислите за „Интегра - Македонска конзервативна партија“?
 

kikomcjuve

The Gunslinger
Член од
29 декември 2007
Мислења
11.977
Поени од реакции
2.349
Ма знам дека си величина, затоа и ваква реторика користам, едноставно ти си многу високо од Бачев и такви како него велепредваници.
Тоа се исчитува од секој твој збор кој е длабоко обмислен и вреди, а не како нас обичните, “фичо“ технологија, заостанати во XX век уште се занимаваме со програмски цели!
Секако дека одговори, дури 3 пати повтори дека Бачев е криминалец и дека програмата не е важна туку проектот Северџистан, кој веќе не внесе во XXI век како еднакви со сите други.
Мислам дека е време некој на Црпе1,2 им предложи овие што со измама се претставуваат како некаква си трета опција да бидат забранети, не е доволно само да им се забрани пристап до медиумите ами целосно да бидат забранети, го реметат спокојството и мирот во Северџистан и на Северџаните.

Ако може за моите афинитети нешто повеќе, молам. Редно е да станам нешто друго доста бев комунист, демократ и демоНкрат време е за нешто ново!
:) :) Испаѓаш, паљачо, што да ти кажам..Ти кажав, глуп и неизживеан ти е сарказмот..Знам дека можеш повеќе..Потруди се..Кога го прочитав болдот, особено плавиот, искрено не знам што да ти одговорам, жал ми е за тебе. Ако Јанко Бачев е главниот бедем за бранење на Македонија и Македонското, тогаш на овие што ги нарекуваш Црпевци, им е измислен за терање на својата агенда.

п.с За твоите афинитети, би те замолил ако сакаш да ми го позајмиш малку мозокот, барем на 1 ден, да одморам..
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.376
Поени од реакции
738
Ќе сакаш да објасниш?
Прочитај го обвинението кон Љупчо Ристовски за затајување на данок во Америка од американскиот суд:
Автоматски споено мислење:

A ovie drugive sto gi ima, sto se tie? I tie se cia, I toa komplet od t. n makedonski pa do albanski, site igraat na ista cia svirka.
Во моментов единствена чиста македонска партија управувана од етнички македонци и не е под контрола на влашкото лоби и странските служби е Родина Македонија.Дај боже и други да се појават вакви во иднина па да парираат на влашките партии со познатата игра ТЕЗА и АНТИТЕЗА или BALANCE OF THE POWER.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.376
Поени од реакции
738
Кои се побогу овие?
Прочитај ја шемата на целата организација и програмските цели бидејки се уникатни.Она што е Орбан во Унгарија,Марин Ле Пен во Франција,Иван Пернар во Хрватска,Салвини во Италија,Змаго во Словенија тоа е Родина во Македонија:https://www.rodina.org.mk/
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
1.677
Поени од реакции
1.355
:) :) Испаѓаш, паљачо, што да ти кажам..Ти кажав, глуп и неизживеан ти е сарказмот..Знам дека можеш повеќе..Потруди се..Кога го прочитав болдот, особено плавиот, искрено не знам што да ти одговорам, жал ми е за тебе. Ако Јанко Бачев е главниот бедем за бранење на Македонија и Македонското, тогаш на овие што ги нарекуваш Црпевци, им е измислен за терање на својата агенда.

п.с За твоите афинитети, би те замолил ако сакаш да ми го позајмиш малку мозокот, барем на 1 ден, да одморам..
само кратко, гледам ги разбираш работите: како малечок изгледа мајка ти те испуштила па си паднал директ на глааа, затоа толку ти сече!
 

kikomcjuve

The Gunslinger
Член од
29 декември 2007
Мислења
11.977
Поени од реакции
2.349
само кратко, гледам ги разбираш работите: како малечок изгледа мајка ти те испуштила па си паднал директ на глааа, затоа толку ти сече!
:) Не ги разбирам јас. Бачев Јанко ги разбира, и вие слепите послушници и негови подопашници и поклоненици..Забегуваш од темава. И прекини да му земаш фори на Тони Михајловски, тој има харизма да ја употреби во право време и на право место..Вака испаѓаш што би рекол сопартиецот твој Саше Политико, нуклеарно глуп..
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.067
Поени од реакции
1.326
Што мислите за „Интегра - Македонска конзервативна партија“?
Ристовски е начитан човек и се гледа дека човекот има акал за многу работи. Но, партијата во целост мислам дека се голем фол. На пресконференции излегуваат со знаме на САД, Израел, Британија. Што побогу? Или САД има ептен замешано прсти или овие предвреме им се наклонуваат за да добијат нивна поддршка. Трето нема.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
12.178
Поени од реакции
16.901
Прочитај ја шемата на целата организација и програмските цели бидејки се уникатни.Она што е Орбан во Унгарија,Марин Ле Пен во Франција,Иван Пернар во Хрватска,Салвини во Италија,Змаго во Словенија тоа е Родина во Македонија:https://www.rodina.org.mk/
Ќе учествуваат ли на избори?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.376
Поени од реакции
738
Ќе учествуваат ли на избори?
На овие избори не затоа што било која мала партија на вакви избори на кои се спрема кланица однапред е осудена на пропаст.Имаше план да се направи некое обединување со други патриотски организации но за жал се појавија кртови во таквите кои под наредба на службите работеа против таквото обединување:
 
На врв Bottom