Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Јас му понудив 70 евра + од цената што он сака да ја добие за ајФонот, ако му е малку 4200 денари + само за он да ми се јави, тогаш е премногу зафатен човек.

тоа што беше вулгарен, се е до воспитанието од неговите родители. Доколку некогаш ги имал.

ако ви фалат постови, репортот ви е тука: http://forum.kajgana.com/showthread.php?p=1696644#post1696644
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Znaci Luge Cekajte Malce sea jas da si gi razjasnam rabotite:

1. Kako prvo imas iPhone 1.4 i sakas da go updatiras vo 2.0
2. Za Da go Napravis toa ti treba Wifi Konekcija
3. Treba da downloadiram: ZipHone
4. Posle Da go Priklucam Telefonot so iTunes i da go updatiram na 2.0.1
5. Posle da go Dekodiram so Ziphone sledejki go ovoj Tutorial od Necrophilia
6. Ako Gi Sledam Upatstvata na Necrophilia ima li sansi da zeznam?
7. Ovde Acid kazuva deka go updatiral na 2.0.1 bes problem znaci nema nikakvi zaebancija okolu celiot porces?
8. Aj Pisete Nesto Bilo Sto Dajte nekoja informacija pa ke vidam so ke pravam
9. I Iskreno Vrede li da se Updatira na 2.0.1?

Fala Odnapred
 

trickster

Remember the name …
Член од
19 август 2007
Мислења
452
Поени од реакции
14
Znaci Luge Cekajte Malce sea jas da si gi razjasnam rabotite:

1. Kako prvo imas iPhone 1.4 i sakas da go updatiras vo 2.0
2. Za Da go Napravis toa ti treba Wifi Konekcija
3. Treba da downloadiram: ZipHone
4. Posle Da go Priklucam Telefonot so iTunes i da go updatiram na 2.0.1
5. Posle da go Dekodiram so Ziphone sledejki go ovoj Tutorial od Necrophilia
6. Ako Gi Sledam Upatstvata na Necrophilia ima li sansi da zeznam?
7. Ovde Acid kazuva deka go updatiral na 2.0.1 bes problem znaci nema nikakvi zaebancija okolu celiot porces?
8. Aj Pisete Nesto Bilo Sto Dajte nekoja informacija pa ke vidam so ke pravam
9. I Iskreno Vrede li da se Updatira na 2.0.1?

Fala Odnapred
Следи го внимателно туторијалот во никој случај ме можеш ништо да зезнеш..
Вреди да се апдејтира поправени багови побрзо иде нови апликации и останати чуда , не вреди доколку телефонот го користиш само за ало како си и ништо друго....
За било каков проблем во целиот процес пиши ке пробам да ти помогнам Поздрав...
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
OFF TOPIC:
Ah sho mi e krivo go procitav samo prviot post od toj shto nudeshe za 330Eu 3G i gledam posle imalo neshto raspravii pa ste izbrishale postovite.Inache ke podprocitav seir muabeti :))) Mozam negde da gi najdam ili izbrishani se postovite od koren?
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Член од
14 октомври 2008
Мислења
25
Поени од реакции
4
zdr


Nov sum na forumov.Se registrirav specijalno samo za ovaa tema za IPhone.
Ne znam so e rabotava no nema nieden mak forum kade ima podobra debata za ovoj telefon.gi procitav skoro site postovi i vidov deka ima luge koj ne se zapoznaeni voopste so MOKNOSTA na IPhone-ot.Da ima mn nedostatoci tel kupen legalno fabricki no hacknat iphone e nesto sto jas nemam videno do sega,edistvena mana e na ovoj tel sto ne moze da cita flash,za se dr moze da se sredi.Imam samo edno da kazam telefonov e top.


pozz
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.524
Поени од реакции
119
Apple се фокусирани на оние технологии на кои мислат дека имаат иднина и долго ке се користат,затоа ги немаат сите перформанси како останатите телефони,но имаат квалитет.
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
едно прашање
дали тоа GPS на 3г работи во европа мислам дали мозе да ми служи како навигација тука во мк
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.102
Поени од реакции
63
А информации за iTouch 2G? ... има некој искуство овде? ... пошо нов ми е и слабо го баратам со ајтунс..
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
едно прашање
дали тоа GPS на 3г работи во европа мислам дали мозе да ми служи како навигација тука во мк
работи ама со таму некои си Џи-мапи без врска, гармин сеуште нема супорт со мекинтош.

во врска си ајТач2г, си го утнала подфорумот, тука само мобилни!
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
сакам да прашам нешто али мн ми е битно
сакам да земам Iphone3g по интеренот со кредитна картица(само телефонот без AT&T) дека гледам имаат убави цени сеа сакам да знам колку ми е тоа сигурно? дали некој има такво искуство нека спобедли побрзо

адд и на што да внимавам дали има некој трик да се види колку е тоа сигурно и дали има врска ако страната е e-commerce by yahoo
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.524
Поени од реакции
119
џабе ти е,не носат во македонија ништо,само ке ти ги земат парите
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
сакам да прашам нешто али мн ми е битно
сакам да земам Iphone3g по интеренот со кредитна картица(само телефонот без AT&T) дека гледам имаат убави цени сеа сакам да знам колку ми е тоа сигурно? дали некој има такво искуство нека спобедли побрзо

адд и на што да внимавам дали има некој трик да се види колку е тоа сигурно и дали има врска ако страната е e-commerce by yahoo
iphone 3g na sloboden pazar e 700/750 evra dekodiran.
во америка во моментов е 600$
која е таа примамливо убава цена, кога ај фон смее да се продава само во 4 држави легално/илегално!
а илегално за да се продаде, мора прво да се купи во некоја од тие 4 држави.
неможе од лента на фабриката да летнат едно 100 парчиња на страна ;)
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
iphone 3g na sloboden pazar e 700/750 evra dekodiran.
во америка во моментов е 600$
која е таа примамливо убава цена, кога ај фон смее да се продава само во 4 држави легално/илегално!
а илегално за да се продаде, мора прво да се купи во некоја од тие 4 држави.
неможе од лента на фабриката да летнат едно 100 парчиња на страна ;)
Ne, ama moze da padnat od kamion :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom